Columbus - NY Rangers 7:5Frolík přihrál na dva góly a Calgary slaví, Sedlák se trefil proti Rangers

Český útočník Lukáš Sedlák pomohl jednou trefou Columbusu k divoké výhře nad Jezdci z New Yorku 7:5. Jeho krajan Filip Chytil si v dresu Rangers připsal asistenci u úvodní trefy utkání. Asistencí se blýskl i Ondřej Palát v dresu Tampy, ta ale prohrála 1:5 na ledě Islanders, takže si český útočník moc radosti neužil. Víc radosti měl ze dvou gólových přihrávek Michael Frolík, jehož Calgary Flames vyhráli nad Arizonou 7:1. Vítězství slavil i brankář Petr Mrázek, jehož Carolina zvítězila nad Nashvillem 6:3.

Lukáš Sedlák slaví gól Columbusu Blue Jackets, který vstřelil do sítě NY Rangers v utkání NHL.

Pořádnou přestřelku s dvanácti góly viděli fanoušci Columbusu v bitvě s Rangers. Tým z New Yorku se ujal vedení v páté mínutě a do statistik si u gólu Ryana Stromea připsal asistenci český talent Filip Chytil. Radost hostům vydržela jen půl minuty a za chvíli dokonce už prohrávali. Ještě před první sirénou byl však stav vyrovnaný 2:2.

Jakmile se ale Columbus dostal ve druhé třetině do vedení, už jej nepustil. Na 4:2 přitom zvyšoval český útočník Lukáš Sedlák, když dostal ideální přihrávku před branku a prostřelil gólmana. "Bylo to velmi rychlé, neměl jsem čas přemýšlet. Jen jsem vystřelil a skončilo to v brance. Když mám dostatek času, tak mám sklony až moc uvažovat nad tím, kam bych měl zamířit. Dneska jsem ho naštěstí neměl," smál se Sedlák.

Za stavu 6:3 už se zdálo, že mají Blue Jackets zápas pod kontrolou, ale Rangers dvěma góly utkání ještě zdramatizovali. "Občas se podíváte na pořadí a vidíte, že jste před ostatními mužstvy, a proto trochu polevíte. To se nám přihodilo ve třetí třetině. Naštěstí se nám povedl konec," řekl Sedlák. Když ale hosté dostali necelé dvě minuty před koncem sedmý gól, bylo po nadějích.

Hokejistů týmu New York Islanders zvítězili nad Tampou Bay 5:1 a základ k úspěchu položili už v první dvacetiminutovce. Tu vyhráli jasně 3:0 a navíc krátce po polovině utkání náskok ještě navýšili. Pak přišla jediná světlá chvilka hostů v podobě snížení Ryana McDonagha, jemuž asistoval Ondřej Palát. Ostrované si ale vítězství pohlídali.

Duel Winnipegu s Anaheimem nabídl dramatickou podívanou. Hosté vedli 2:0 a 3:2, ale náskok neuhlídali a zápas dospěl do prodloužení. V něm pak Jets zápas rozhodli ve svůj prospěch. V dresu Ducks se neprosadil český útočník Ondřej Kaše.

Gólman Petr Mrázek pomohl Carolině dvaceti úspěšnými zásahy k vítězství nad Nashvillem 6:3. V dresu vítězů zářil finský mladík Sebastian Aho, když zaznamenal hattrick. Trefil se v přesilovce a na konci utkání i v oslabení. To skóroval do prázdné klece. Aho si připsal i jednu asistenci.

"Je to pro nás důležitá výhra, protože jsme se přiblížili příčkám z nichž se jde do play off," těšilo po utkání Petra Mrázka, který proti Nashvillu slavil šestou výhru v řadě. "Jsem rád, že ta šňůra pokračuje. Já tuhle sérii nesledoval, ale po zápase mi to psal Petr Čech i další známí," usmál se Mrázek.

Vancouver na domácím ledě vyhrál nad Floridou 5:1, ale duel byl dlouho vyrovnaný. Panteři ve 46. minutě srovnali na 1:1 a čekala se dramatická koncovka. Jenže ta se nekonala. Canucks se totiž brzy dostali opět do vedení a hostům následně v závěru nevyšla hra bez brankáře. Dvakrát inkasovali do prázdné klece a vítězství Vancouveru ještě podtrhl jedenáct sekund před koncem dalším gólem Markus Granlund.

Brankář David Rittich sice tentokrát zůstal na střídačce Calgary v roli náhradníka, ale tým Flames doma bez problémů zvítězil nad Arizonou rozdílem třídy 7:1. U třetí branky vítězů, kterou vstřelil Matthew Tkachuk, si připsal asistenci český útočník Michael Frolík. Na 4:1 zvyšoval Johnny Gaudreau a i v tomto případě asistoval Frolík.

Výsledky zápasů NHL
Carolina - Nashville 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)
Branky: 16., 24. a 57. Sebastian Aho, 19. Mäenalanen, 29. Wallmark, 31. J. Williams - 35. a 54. F. Forsberg, 23. Colton Sissons. Střely na branku: 34:23. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval tři branky z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Diváci: 16 347. Hvězdy zápasu: 1. Sebastian Aho, 2. Ferland, 3. De Haan (všichni Carolina).
Columbus – Rangers 7:5 (2:2, 3:1, 2:2)
Branky: 40. a 59. N. Foligno, 6. Panarin, 9. Duclair, 35. Atkinson, 38. Sedlák, 46. Savard - 39. a 56. Zuccarello, 5. R. Strome (Chytil), 18. Kreider, 57. J. Vesey. Střely na branku: 40:27. Diváci: 17 417. Hvězdy zápasu: 1. N. Foligno, 2. Atkinson, 3. Panarin (všichni Columbus).
Winnipeg – Anaheim 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0)
Branky: 20. Wheeler, 23. Laine, 55. Chiarot, 65. Little - 3. Gibbons, 17. Rakell, 36. Cogliano. Střely na branku: 34:31. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Lowry (Winnipeg), 2. J. Gibson (Anaheim), 3. Little (Winnipeg)
NY Islanders – Tampa Bay 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky: 2. B. Nelson, 5. Clutterbuck, 5. D. Toews, 32. Cizikas, 60. J. Bailey - 39. McDonagh (Palát). Střely na branku: 28:39. Diváci: 11.193. Hvězdy zápasu: 1. M. Martin, 2. Greiss, 3. Cizikas (všichni NY Islanders)
Vancouver – Florida 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)
Branky: 33. L. Eriksson, 48. B. Hutton, 58. Boeser, 60. Beagle, 60. Markus Granlund - 46. Vatrano. Střely na branku: 36:24. Diváci: 18 610. Hvězdy zápasu: 1. B. Hutton (Vancouver), 2. Luongo (Florida), 3. L. Eriksson (Vancouver).
Calgary – Arizona 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Branky: 17. a 47. Giordano, 22. a 45. M. Tkachuk (na první Frolík), 18. Monahan, 38. J. Gaudreau (Frolík), 48. Bennett - 40. Oesterle. Střely na branku: 26:23. Diváci: 17 849. Hvězdy zápasu: 1. Giordano, 2. M. Tkachuk, 3. M. Smith (všichni Calgary)