Vsetín - Kladno 6:1Vsetín porazil Kladno a přiblížil se na dva body vedoucí Jihlavě

Hokejisté druhého Vsetína zdolali ve šlágru 48. kola první ligy třetí Kladno 6:1 a po sedmé výhře za sebou se přiblížili na rozdíl dvou bodů vedoucí Jihlavě. Dukla doma podlehla Prostějovu 2:3. Neuspěly ani čtvrté České Budějovice, které prohrály v pražském Edenu se Slavií 2:3.

Vsetín sice s Rytíři rychle nabral ztrátu, když po 17 sekundách otevřel skóre kanadský obránce Brendon Nash, ale v polovině úvodní části zahájil obrat Radim Kucharczyk a v 17. minutě otočil stav kanonýr Luboš Rob.

V druhém dějství Valaši definitivně rozhodli dalšími třemi góly. Nejdříve využil přesilovku Jakub Teper, potom přidal druhou branku v utkání a celkově 35. v sezoně nejlepší střelec soutěže Rob a prosadil se také Tomáš Pitule. Výhru Vsetína před 5065 diváky dovršil ve 43. minutě Ondřej Kopta. Kladno podruhé za sebou venku nebodovalo.

Jihlava po středeční porážce v Českých Budějovicích 2:4 vyšla podruhé za sebou na prázdno. Prostějov vedl už v osmé minutě na ledě Dukly 2:0 díky brankám Matouše Venkrbce a Marka Račuka. Rychle snížil Tomáš Harkabus a ve 26. minutě vyrovnal kapitán Dukla Tomáš Čachotský, obrat se však nekonal a místo toho v čase 50:21 rozhodl při vyloučení Adama Zemana Račuk.

Karabáček vyfasoval 52 trestných minut

Motor na vítězství nad lídrem nenavázal a kouč Václav Prospal musel strávit třetí porážku z posledních pěti duelů. Slavia vedla díky brance obránce Jana Nováka z poloviny úvodního dějství, na což odpověděl v 36. minutě v přesilové hře slovinský bek Žiga Pavlin.

Pražanův vrátil 22 sekund před koncem druhé části vedení Jiří Doležal a v 46. minutě zvýšil obránce František Hrdinka. Pak už jen snížil Zdeněk Doležal.

Českobudějovický útočník Václav Karabáček obdržel v utkání 52 trestných minut. Dvacet sekund před koncem inkasoval jeden trest na pět minut a do konce utkání za bitku s Janem Novákem a další pak za nesportovní chování. Jedenáctá Slavia slavila poprvé po pěti porážkách a snížila ztrátu na první osmičku pro play off na dva body.

Frýdek-Místek vyhrál počtvrté v řadě

Na osmou pozici poskočil díky čtvrtému vítězství za sebou Frýdek-Místek, který doma vyhrál nad předposledním Ústím nad Labem 4:0. Brankář Nick Malík, syn bývalého reprezentačního obránce Marka Malíka, vychytal díky 34 úspěšným zákrokům poprvé v první lize čisté konto. Ústí popáté v řadě nebodovalo.

Frýdek-Místek předstihl Přerov, který měl volný los, a také Třebíč, jež prohrála na ledě pátých Litoměřic 2:4. Stadion vyhrál potřetí v řadě a pošesté z posledních sedmi duelů. Horácká Slavia neuspěla po dvou vítězstvích.

Kadaň protáhla černou sérii na dvanáct zápasů

Dvanáctá Poruba sice ve středu prohrála v Kladně 2:3, ale domácí výhrou 2:1 po nájezdech nad sedmým Havířovem potvrdila, že se jí pod novým koučem Milošem Holaněm daří. Zaznamenala páté vítězství z posledních šesti duelů.

Na dvanáct utkání bez výhry i bez zisku bodu protáhla sérii neúspěchů poslední Kadaň, která prohrála na hřišti třináctých Benátek nad Jizerou 2:4.

48. kolo první hokejové Chance ligy
Slavia Praha - Motor České Budějovice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 11. J. Novák, 40. J. Doležal, 46. Hrdinka - 36. Pavlin, 49. Z. Doležal. Rozhodčí: Dědek, Jechoutek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc J. Novák 5 min. a do konce utkání - Karabáček 2x5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2073.
Benátky nad Jizerou - Kadaň 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 20. Černoch, 44. A. Dlouhý, 54. Niko, 60. Šír - 26. Maršoun, 43. Foltýn. Rozhodčí: T. Veselý, Vokřál - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:7, navíc Rindoš, Wágner (oba Kadaň) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 200.
Frýdek-Místek - Ústí nad Labem 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 25. Flok, 41. Martynek, 56. Klimša, 57. Kofroň. Rozhodčí: Souček, Kašík - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1317.
Litoměřice - Třebíč 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 30. D. Sklenář, 31. Eret, 50. M. Kadlec, 60. J. Kloz - 42. Szathmáry, 58. T. Havránek. Rozhodčí: Zubzanda, Wagner - Bosák, Tvrdík. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. Diváci: 1097.
Poruba - Havířov 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 43. Guman, rozhodující sam. nájezd Toman - 48. Kotala. Rozhodčí: Barek, Šutara - Maštalíř, Pechánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 952.
Jihlava - Prostějov 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky: 13. Harkabus, 26. Čachotský - 8. a 51. Račuk, 7. Venkrbec. Rozhodčí: Obadal, Ondráček - Komínek, Kučera. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1717.
Vsetín - Kladno 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)
Branky: 17. a 32. Rob, 10. Kucharczyk, 25. Teper, 33. Pitule, 43. Kopta - 1. Nash. Rozhodčí: Přikryl, Kopeček - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 5065.