Fenerbahce bez Veselého prohrálo na Bayernu v prodloužení

Mnichov

Basketbalisté Fenerbahce Istanbul bez zraněného Jana Veselého prohráli v Evropské lize na hřišti Bayernu Mnichov 86:90 po druhém prodloužení. Po třetí porážce v sezoně tak nabídli druhému Realu Madrid šanci dotáhnout se na rozdíl jediné výhry. Zároveň nevyužili šanci si už devět kol před koncem základní části zajistit postup do play off.

Jan Veselý byl strůjcem vítězství Fenerbahce Istanbul v šlágru Evropské ligy (ilustrační foto)

Utkání dominovaly obrany a ani jeden tým si nevypracoval dvouciferné vedení. Fenerbahce střelecky táhl Ali Muhammed s 23 body, ale chyběla mu větší podpora. Bayern tak byl blízko k výhře už v základní hrací době, ale Nemanja Dangubič proměnil jen jeden trestný hod a Kostas Slukas nabídnutou šanci využil a tři vteřiny před koncem srovnal.

V prodloužení naopak mohl rozhodnout hostující Joffrey Lauvergne, který byl dvě vteřiny před koncem faulován, ale proměnil jen jeden trestný hod a poslal tak zápas do druhého prodloužení. V něm Bayern rychle odskočil na pět bodů a výhru už nepustil. Derrick Williams a Štefan Jovič k tomu přispěli 19 body.

Barcelona přehrála Olympiakos Pireus na jeho hřišti 76:55 a v tabulce ho přeskočila na páté místo. Chris Singleton k tomu přispěl 18 body. Katalánci už první čtvrtinu vyhráli o 21 bodů.