Č. Budějovice - Havířov 9:2České Budějovice deklasovaly Havířov a dotáhly se na Vsetín

Hokejisté Českých Budějovic porazili v předehrávce 54. kola první ligy Havířov vysoko 9:2. Na kanonádě se shodně dvěma góly podíleli útočníci Lukáš Endál, David Gilbert a Cody Bradley. Bradley zaznamenal i dvě asistence, Endál s Gilbertem po jedné. Jihočeši se v tabulce dotáhli na druhý Vsetín, mají ale horší skóre.

Zápas před více než šesti tisíci diváků se brzy změnil v jednostrannou záležitost. Už po 51 sekundách otevřel skóre Endál a v sedmé minutě zvýšil Kutlák. Od 26. minuty do druhé přestávky pak Motor přidal dalších pět branek a na ukazateli skóre bylo pro hosty hrozivých 7:0.

Potupnou "desítku" nakonec dokázali odvrátit, přestože Jihočeši měli na její dovršení takřka deset minut. Čtyři góly zaznamenali domácí v přesilových hrách.

54. kolo první hokejové ligy:
České Budějovice - Havířov 9:2 (2:0, 5:0, 2:2)
Branky: 1. a 26. Endál, 29. a 40. Bradley, 32. a 51. Gilbert, 7. Kutlák, 37. Z. Doležal, 50. M. Novák - 44. F. Seman, 54. R. Veselý. Rozhodčí: Souček, T. Micka - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:1. Diváci: 6056.