BATE - Arsenal 1:0Arsenal zažil fiasko v Bělorusku, Čech inkasoval. Neapol pod Ancelottim vládla v Curychu

Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance v úvodním utkání druhého kola Evropské ligy nečekaně prohráli 0:1 na hřišti BATE Borisov. Nedařilo se ani jinému českému gólmanovi Tomáši Koubkovi z Rennes, protože francouzský celek doma po inkasovaném gólu v 90. minutě remizoval 3:3 s Betisem Sevilla.

Brankář Arsenalu Petr Čech po inkasovaném gólu proti týmu BATE Borisov v play off Evropské ligy

Brankář Tomáš Vaclík ze Sevilly naopak čistým kontem přispěl španělskému celku k vítězství 1:0 nad Laziem Řím. O výhře hostujícího týmu, který se dočkal první vítězství po třech zápasech, na Olympijském stadionu rozhodl ve 22. minutě Wissam Ben Yedder.

Arsenal měl sice v Bělorusku výraznou územní převahu a soupeře také přestřílel, z gólu se však radovali domácí. O jedinou branku se hlavou po přímém kopu v 45. minutě postaral Stanislav Dragun. Londýnský klub v závěru navíc přišel o vyloučeného Alexandra Lacazetta, ale před domácí odvetou stále může pomýšlet na postup.

Fotbalista BATE Borisov Stanislav Dragun (vzadu) se raduje z gólu proti Arsenalu. Gólman Petr Čech neměl nárok.

Koubek třikrát inkasoval

Rennes vedlo už po deseti minutách 2:0 a po prvním poločase 3:1, ale na vítězství to nestačilo. Po hodině hry snížil hlavou Sidnei a v 90. minutě Koubka nevýraznou střelou překonal Diego Lainez. Betis díky němu udržel neporazitelnost v probíhajícím ročníku soutěže a před odvetou, která je v Seville na programu příští týden, má o něco blíž k postupu.

Bez porážky je v dosavadním průběhu Evropské ligy i Villarreal, který v úvodním zápase play off vyhrál 1:0 v Lisabonu nad Sportingem. Vítězstvím venku vstoupila do vyřazovací části také Chelsea díky výhře 2:1 v Malmö. Do vedení 2:0 poslal hosty Olivier Giroud a zaznamenal pátý gól ve čtyřech zápasech Evropské ligy.

Tomáš Vaclík byl bezchybný

Neapol vládla

Neapol uspěla 3:1 v Curychu a připravila tak vítěznou premiéru v soutěži pro Carla Ancelottiho. Bývalý trenér AC Milán nebo Realu Madrid sice odkoučoval 160 zápasů v Lize mistrů a třikrát ji dokázal vyhrát, ale v Evropské lize se postavil před lavičku poprvé

Úvodní utkání 2. kola fotbalové Evropské ligy:
Rapid Vídeň - Inter Milán 0:1 (0:1)
Branka: 39. Martínez z pen.
Krasnodar - Leverkusen 0:0
Rennes - Betis Sevilla 3:3 (3:1)
Branky: 2. Hunou, 11. vlastní García, 43. Ben Arfa z pen. - 32. Lo Celso, 62. Sidnei, 90. Lainez.
Olympiakos Pireus - Dynamo Kyjev 2:2 (2:1)
Branky: 10. Hassan, 40. Dias - 28. Bujalskyj, 90. Verbič.
Lazio Řím - FC Sevilla 0:1 (0:1)
Branka: 22. Ben Yedder.
BATE Borisov - Arsenal 1:0 (1:0)
Branka: 45. Dragun. ČK: 85. Lacazette (Arsenal).
Galatasaray Istanbul - Benfica Lisabon 1:2 (0:1)
Branky: 54. Luyindama - 27. Salvio z pen., 64. Seferovič.
FC Bruggy - Salcburk 2:1 (0:1)
Branky: 65. Denswil, 81. Wesley - 17. Junuzovič.
FC Curych - Neapol 1:3 (0:2)
Branky: 83. Cololli z pen. - 12. Insigne, 21. Callejón, 77. Zieliňski.
Malmö - Chelsea 1:2 (0:1)
Branky: 80. Christiansen - 30. Barkley, 58. Giroud.
Šachtar Doněck - Frankfurt 2:2 (1:1)
Branky: 10. Marlos z pen., 67. Taison - 7. Hinteregger, 50. Kostič. ČK: 11. Stěpaněnko (Doněck).
Celtic Glasgow - Valencie 0:2 (0:1)
Branky: 42. Čeryšev, 49. Sobrino.
Sporting Lisabon - Villarreal 0:1 (0:1)
Branka: 3. Alfonso. ČK: 77. Acuňa (Sporting).