Valverde na závodě Kolem SAE vyhrál poprvé v duhovém dresu

Španělský cyklista Alejandro Valverde vyhrál 3. etapu závodu Kolem SAE a připsal si první vítězství v duhovém dresu mistra světa, který získal v závěru loňské sezony. Ve 179 km dlouhé etapě se závěrečným stoupáním na horu Džabal Hafít dojel desátý Čech Jan Hirt.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Kolem SAE - 3. etapaVideo: sntv

Osmatřicetiletý Valverde uspěl ve spurtu čtyřčlenné skupinky uprchlíků a na vrcholu poblíž města Al Ajn zopakoval své loňské vítězství ze závodu Kolem Abú Zabí, na který Kolem SAE navazuje. Lídr týmu Movistar porazil v přímém souboji vedoucího muže celkového pořadí Primože Rogliče a na Slovince na druhém místě ztrácí ztrácí 14 sekund.

Hirt dojel jako nejlepší člen týmu Astana s odstupem 35 sekund na Valverdeho a celkově je šestnáctý. Druhý Čech v závodě Roman Kreuziger byl devětadvacátý a průběžně mu patří 38. pozice.