R. Sociedad - Atlético 0:2Morata zajistil dvěma góly tři body Atlétiku, vyhrálo i Getafe

Fotbalisté Atlétika Madrid zvítězili na hřišti San Sebastianu 2:0 a v tabulce španělské ligy jsou po 26. kole druzí s náskokem pěti bodů na Real. Dvěma góly hlavou se blýskl Álvaro Morata, který je dal v rozmezí tří minut první půle. Šestadvacetiletý španělský útočník se trefil v druhém utkání za sebou.

Álvaro Morata střílí první gól Atlética Madrid v ligovém utkání proti San Sebastianu.

Madridský celek udržel čisté konto i přesto, že od 62. minuty hrál bez vyloučeného Kokeho. Atlético tak potvrdilo, že je nejlépe bránícím týmem soutěže, dosud obdrželo pouhých 17 branek.

Getafe vyhrálo na půdě Betisu Sevilla 2:1 a posunulo se v tabulce na čtvrté místo před Alavés. Getafe je třetím nejlepším týmem na venkovních hřištích po Barceloně a Realu a v duelu na půdě Betisu to opět potvrdilo.

V prvním poločase vstřelili hosté obě branky. Nejprve se po 20 minutách hry trefil poprvé v lize obránce Cabrera a druhý gól přidal před odchodem do šaten Mata, s 11 brankami nejlepší střelec Getafe.

Ve druhé půli se do více příležitostí dostali fotbalisté Betisu a v 75. minutě se díky Joaquínovu gólu dočkali snížení. V závěru utkání vstřelili domácí druhou branku, ale jejich radost uťal rozhodčí odpískáním ofsajdu.

Valencie porazila na domácí půdě Bilbao 2:0 a ukončila tak sérii čtyř ligových remíz. Tým s nejvyšším počtem nerozhodných výsledků v soutěži (15) si připsal teprve sedmou výhru, což je z týmů horní poloviny tabulky nejméně.

Oba góly vstřelili Netopýři až ve druhé pětačtyřicetiminutovce, kdy nejprve skóroval útočník Rodrigo a těsně před koncem pojistil výhru domácích střídající Gameiro.

Valencie se po vítězství posunula na sedmou příčku o bod za šestou Sevillu, která drží místo zaručující účast v evropských pohárech.