Schalke - Lipsko 0:1Lipsko vyhrálo na Schalke a je třetí, Dortmund se prostřílel do čela

Berlín

Fotbalisté Lipska vyhráli v 26. kole bundesligy 1:0 na hřišti Schalke a posunuli se na třetí místo. Obránce Pavel Kadeřábek odehrál celý zápas při remíze Hoffenheimu 1:1 ve Stuttgartu. Uzdravený Jan Morávek se po třech utkáních vrátil do nominace Augsburgu, při výhře 3:1 nad Hannoverem se ale na hřiště nedostal. Dortmund otočil utkání s Herthou Berlín a po výhře 3:2 se vrátil do čela tabulky, uzdravený Vladimír Darida do zápasu nezasáhl.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání 26. kola německé fotbalové ligy Schalke - LipskoVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Hertha nad aspirantem na titul dvakrát vedla. Na první Kalouovu gólovou dorážku sice Borussia rychle zareagovala zásluhou Delaneyho šťastné tečované střely, útočník z Pobřeží Slonoviny se ale stejně jako na podzim trefil proti Dortmundu i podruhé, když ve 35. minutě proměnil penaltu.

Krátce po změně stran ale znovu vyrovnal po rohu Zagadou a v druhé minutě nastavení rozhodl Reus. To už hrála Hertha bez vyloučeného Torunarighy, v závěru navíc dostal červenou kartu i Ibiševič. Dortmund se posunul na první místo o tři body před Bayern, ten má ale nedělní zápas s Mohučí k dobru. Hertha je desátá.

Sestřih utkání 26. kola německé fotbalové ligy Hertha - DortmundVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Lipsku zařídil vítězství ve 14. minutě útočník Werner. Nejlepší střelec týmu se pohotově zorientoval ve skrumáži před bránou a vstřelil svůj první gól v tomto kalendářním roce.

Návrat na lavičku Schalke se tak nevydařil trenéru Huubu Stevensovi, který v týdnu nahradil odvolaného Domenica Tedesca. Celek z Gelsenkirchenu navíc nevstřelil gól ve čtvrtém domácím ligovém zápase za sebou.

Zuber zarmoutil kamarády

Hoffenheim poslal do vedení po Belfodilově akci kanonýr Kramarič. Pro chorvatského reprezentanta to byla 46. trefa v dresu Hoffenheimu, což se v bundesligové klubové historii povedlo pouze Sejadu Salihovičovi. Stuttgart ale dokázal vyrovnat v 66. minutě, proti svému bývalému klubu se prosadil Zuber.

Sestřih utkání 26. kola německé fotbalové ligy Stuttgart - HoffenheimVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Záchranářský souboj v Augsburgu začal lépe pro Hannover, který po trefě Weydandta vyhrál první poločas. Po změně stran se ale po rohovém kopu prosadil střídající Cordova a v 79. minutě rozhodl překvapivou střelou z přímého kopu Schmid.

Hannover prohrál popáté za sebou a z předposledního místa ztrácí na záchranu šest bodů. Augsburg zvýšil náskok na dnešního soupeře na jedenáct bodů a je čtrnáctý.

Sestřih utkání 26. kola německé fotbalové ligy Augsburg - HannoverVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

Střelcem dne byl Wout Weghorst, jenž hattrickem zařídil Wolfsburgu výhru 5:2 nad Düsseldorfem.

Sestřih utkání 26. kola německé fotbalové ligy Wolfsburg - DüsseldorfVideo: DIGI Sport, DIGI Sport

V posledním utkání sobotního programu hraje Hertha Berlín s Dortmundem.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:
Augsburg - Hannover 3:1 (65. Cordova, 79. Schmid, 86. Hahn - 8. Weydandt)
Schalke - Lipsko 0:1 (14. Werner)
Stuttgart - Hoffenheim 1:1 (66. Zuber - 42. Kramarič)
Wolfsburg - Düsseldorf 5:2 (54., 59. a 88. Weghorst, 34. Mehmedi, 57. Knoche - 30. Ayhan, 65. Raman)
Hertha Berlín - Dortmund 2:3 (4. a 35. z pen. Kalou - 14. Delaney, 47. Zagadou, 90.+2 Reus)