Basketbalisté Nymburka porazili v nadstavbě Brno

Basketbalisté Nymburka vyhráli v 7. kole nadstavby nad Brnem 95:57, stejně jako v předchozích zápasech ale potvrzovali svou neporazitelnost až v poslední čtvrtině. Závěrečnou část vyhráli 29:4 a připsali si 38. ligové vítězství v řadě. Suverénní výhru slavilo Olomoucko, které deklasovalo Opavu 113:64 a upevnilo si třetí místo v tabulce.

Basketbalisté Vojtěch Hruban z Nymburka v akci

Nymburku se dařilo zejména při střelbě z dálky. Prvních pět košů dali domácí zpoza tříbodového oblouku a celkem trefili 15 trojek z 25 pokusů. O jedinou tak zaostali za ligovým maximem v sezoně.

V poločase vedli úřadující šampioni o 21 bodů, Brno však i v oslabené sestavě vzdorovalo. Ve třetí části se Brno chytlo a to zejména zásluhou Lukáše Stegbauera, který dal celkem 19 bodů. Čtvrtinu vyhrálo 26:18 a snížilo na 11 bodů. K výpadku domácích přispělo i vyloučení Alexe Davise po strkanici pod košem.

"Bojovali jsme dnes ale spíše sami se sebou. Začali jsme dobře, vedli jsme, ale asi jsme byli až moc klidní. Na to si musíme dát pozor. Nesmí se nám stát to, co ve třetí čtvrtině," řekl trenér Nymburka Oren Amiel.

Obhájce titulu se pak uklidnil i díky Petrovi Šafarčíkovi, který odehrál zatím nejlepší zápas po přestupu z Kolína, a jeho koše pomohly domácím se zase chytit šňůrou 14:0. Brnu došly síly a Nymburk v poklidu dohrál.

"Pro nás je těžké odehrát pět zápasů ve dvou týdnech v tak malé rotaci. Musíme dát hráče dohromady a zvednout se před důležitými zápasy. Snažili jsme se soupeře nepouštět pod koš, měnit obrany, ale oni jsou i dobří střelci z dálky," konstatoval trenér hosů Chrisianos Chougkaz.