Karlovy Vary - Pardubice 2:1Vítězné loučení Varů. Poprvé v extralize byl otestován systém pro zavedení pravidla trenérské výzvy

38. Kohout 1 : 0
54. Pochobradský 1 : 1
55. Rachůnek 2 : 1

Hokejisté dvanáctých Karlových Varů zdolali v závěrečném 6. kole skupiny o umístění v extralize doma poslední Pardubice 2:1. Vítěznou rozlučku se sezonou zařídil Energii brankou v 55. minutě útočník Tomáš Rachůnek.

Brankář Karlových Varů Jan Bednář.

Dynamo k generálce na páteční vstup do baráže, kterou zahájí doma s Českými Budějovicemi, vyrazilo na západ Čech bez převážné většiny hráčů základní sestavy. Šanci debutovat v extralize tak dostali brankáři Vlk s Nečasem, obránci Bučko, Mert, Oliva a útočníci Antoníček, Chára, Kostka, Rohlík a Rozlílek.

V úvodní třetině si ani jeden tým nevytvořil větší příležitost ke skórování. Nebezpečná byla střela pardubického Voženílka. Ve druhém dějství si optickou převahu vytvořila Energie, jenže ztroskotávala na spolehlivém Vlkovi.

Kohout otevřel gólový účet

Na druhé straně po přečíslení dvou na jednoho mohl ve vlastním oslabení otevřít skóre Pochobradský, ale i Bednář byl pozorný. Ve 34. minutě nahradil v brance Pardubic Vlka Nečas a v čase 37:02 inkasoval, když jej z levé strany z úhlu propálil Kohout.

V poslední dvacetiminutovce nejdříve Rachůnek trefil tyč a Gríger nedokázal dotlačit puk za Nečasova záda. V 54. minutě po prudké střele z levé strany vyrovnal Pochobradský, který se v pátém duelu v extralize dočkal premiérové branky.

U obou úvodních branek v utkání byl poprvé v extralize otestován systém pro zavedení pravidla tzv. trenérské výzvy, které bude v nejvyšší domácí soutěži aplikováno od nadcházející sezony.

Hned za 16 sekund po vyrovnání se ale radovali opět domácí a Rachůnek střelou z mezikruží rozhodl.

6. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 38. Kohout (Kozák), 55. T. Rachůnek (O. Beránek) - 54. Pochobradský (Bučko). Rozhodčí: R. Svoboda, M. Petružálek - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 2533.
Karlovy Vary: J. Bednář - Šenkeřík, Plutnar, Kozák, Tureček, M. Rohan, Sičák, L. Forman - O. Beránek, Gríger, T. Rachůnek - Šik, Kverka, Stloukal - Kohout, Skuhravý, J. Černý - Křemen, T. Mikúš, Lapšanský. Trenéři: Pešout a Mariška.
Pardubice: Vlk (34. V. Nečas) - Oliva, Budík, Nedbal, Děrvuk, Porseland, Mert, Bučko - M. Machač, Daniel Voženílek, Chára - Koffer, O. Rohlík, Pochobradský - Matýs, Kostka, Rozlílek - Antoníček. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.