Washington - Philadelphia 3:1Vrána zpečetil výhru Washingtonu nad Voráčkovou Philadelphií

Český hokejový útočník Jakub Vrána zpečetil v utkání NHL gólem vítězství hokejistů Washingtonu 3:1 nad Philadelphií a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Jedinou branku Flyers vstřelil Jakub Voráček. Vrána si získal pozornost už před začátkem zápasu, když při rozbruslení potěšil malou fanynku.

Hokejisté Washingtonu se radují z branky

Vrána si vysloužil pozornost ještě dřív, než zápas odstartoval. Během rozbruslení se totiž vyfotil s šestiletou holčičkou a pomohl ji tím zkompletovat seznam ročních cílů.

Dívenka měla na skice pět úkolů - jít do školky, ztratit zub, navštívit hokejový zápas Washingtonu, dostat puk a udělat si selfie s hráčem Washingtonu.

Capitals si připsali výhru po dvou porážkách a zajistili si setrvání v čele tabulky Metropolitní divize před pondělní návštěvou Bílého domu, kam je k ocenění jejich loňského triumfu ve Stanley Cupu pozval americký prezident Donald Trump. Kvůli jeho názorům setkání odmítl brankář Braden Holtby, jenž zlikvidoval 35 střel a byl hlavní hvězdou utkání.

Jako jediný ho překonal v 38. minutě Voráček, jenž tvrdou ranou z ostrého úhlu v přesilovce snížil na 1:2 a vstřelil dvacátý gól v sezoně. Vítězství Washingtonu nicméně pojistil v 49. minutě střelou po zemi v brejku Vrána, jenž si vylepšil bilanci v ročníku na 22 branek.

V hledišti fandil týmu Capitals i český basketbalista Tomáš Satoranský, jenž je oporou Washingtonu ve slavné zámořské soutěži.

Carolina, v jejíž brance tentokrát nestál Petr Mrázek, pokračuje ve skvělých výkonech. Tentokrát doma vyhrála nad Montrealem 2:1 v prodloužení a připsala si šestou výhru z posledních osmi duelů.

V utkání přitom dlouho měli navrch hosté, o náskok přišli až v 55. minutě, kdy se trefil Van Riemsdyk. Zápas pak rozhodl ve čtvrté minutě prodloužení osmnáctiletý Rus Svečnikov a Hurricanes mohou slavit důležité body.

Až v prodloužení rozhodli o svém vítězství také hokejisté Chicaga, kteří zdolali 2:1 tým Colorada. I v tomto případě hosté vedli po přesilovkové trefě Kerfoota.Na začátku třetí dvacetiminutovky však Anisimov v početní převaze srovnal a v 62. minutě už Blackhawks slavili vítězství po zásahu Keitha.

V dresu vítězů se neprosadil český hokejista David Kämpf , jenž na ledě strávil lehce přes dvanáct minut.

Vancouver nepotěšil své fanoušky v duelu s Columbusem. Kosatky nedaly ani gól a prohrály 0:5. Tým Blue Jackets zabral po třech porážkách v řadě, soupeři oplatil prosincovou porážku 2:3 z domácího prostředí.

Doma naopak zabral tým NY Islanders, když zvítězil nad Arizonou 2:0. Ostrované rychle vedli po přesné trefě Eberleho, žádnou přestřelku však neodstartoval. Těsné vedení drželi Islanders až do konce duelu. Až v 57. minutě je druhým zásahem uklidnil Nelson.

Výsledky NHL:
Washington - Philadelphia 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 4. Wilson, 31. Boyd, 49. Vrána - 38. Voráček. Střely na branku: 30:36. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Holtby, 2. Boyd, 3. Vrána (všichni Washington).
NY Islanders - Arizona 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Eberle, 57. Nelson. Střely na branku: 26:31. Diváci: 13 917. Hvězdy utkání: 1. Lehner, 2. Eberle, 3. Nelson (všichni NY Islanders).
Carolina - Montreal 2:1 v prodloužení (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 55. T. van Riemsdyk, 64. Svečnikov - 15. Byron. Střely na branku: 40:29. Diváci: 14 437. Hvězdy zápasu: 1. McElhinney, 2. Svečnikov, 3. T. van Riemsdyk (všichni Carolina).
Chicago - Colorado 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 42. Anisimov, 62. Keith - 36. Kerfoot. Střely na branku: 42:20. Diváci: 21 410. Hvězdy zápasu: 1. Keith (Chicago), 2. Grubauer (Colorado), 3. Anisimov (Chicago).
Vancouver - Columbus 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 17. a 51. J. Anderson, 21. Dubois, 27. Dzingel, 48. Bjorkstrand. Střely na branku: 21:33. Diváci: 17 805. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. J. Anderson, 3. Dubois (všichni Columbus).