Barcelona - Espaňol 2:0Messi zařídil Barceloně dvěma góly výhru v derby

Barcelona

Fotbalisté Barcelony vyhráli v 29. kole španělské ligy derby s Espaňolem 2:0. Domácí vítězství zařídil dvěma přesnými zásahy Lionel Messi, který odehrál 675. soutěžní utkání v dresu katalánského velkoklubu a dostal se na druhé místo klubové historie před Andrése Iniestu. Více zápasů absolvoval už jen jejich bývalý spoluhráč Xavi (767).

Lionel Messi (vlevo) oslavuje svůj druhý gól v síti Espaňolu Barcelona se spoluhráčem Malcomem.

Hvězdný Argentinec poprvé rozvlnil síť krátce po pauze, pro ofsajdové postavení spoluhráče ale branka nakonec neplatila. Další šance zlikvidoval vynikající brankář López, a tak se lídr soutěže prosadil až v 71. minutě. Messiho přímý kop směřující do brány srazil do vlastní sítě obránce Sánchez.

Jednatřicátou ligovou trefu v sezoně si připsal Messi minutu před koncem řádné hrací doby, kdy zužitkoval zpětný pas Malcoma. Barcelona tak udržela svůj desetibodový náskok před druhým Atléticem, které vyhrálo 4:0 na půdě Deportiva Alavés.

Madridský celek rozhodl o vítězství dvěma góly v úvodních jedenácti minutách. Nejprve prostřelil brankáře Pacheca tvrdou ránou z úhlu Saúl a o chvíli později přidal druhý zásah technickou střelou o tyč Costa. Po změně stran se trefili ještě Morata a Thomas.

Celta Vigo otočila zápas s Villarrealem, i když prohrávala po čtvrthodině o dvě branky. Po přestávce se ale prosadil navrátilec po zranění kapitán Aspas a po zásahu Gómeze obstaral z pokutového kopu i vítěznou trefu na 3:2. Vigo se díky zisku tří bodů přiblížilo ke svému soupeři na rozdíl jednoho bodu, nadále však zůstává na sestupové pozici.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo:
Getafe - Leganés 0:2 (49. Santos, 83. Juanfran)
FC Barcelona - Espaňol Barcelona 2:0 (71. a 89. Messi)
Vigo - Villarreal 3:2 (50. a 85. z pen. Aspas, 71. Gómez - 11. Ekambi, 15. Alfonso)
Alavés - Atlético Madrid 0:4 (5. Saúl, 11. Costa, 59. Morata, 84. Thomas).