Klasiku Gent-Wevelgem vyhrál ve spurtu norský cyklista Kristoff. Sagan odpadl

Jednorázový cyklistický závod Gent-Wevelgem zařazený do elitního seriálu WorldTour vyhrál v hromadném spurtu čelní skupiny Nor Alexander Kristoff. Zdeněk Štybar po pátečním vítězství v Grand Prix E3 v Harelbeke pracoval v protivětru pro tým a v závěru už na tempo pelotonu rezignoval.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Alexander Kristoff vyhrál klasiku Gent-Wevelgem Video: sntv

Jednatřicetiletý Kristoff porazil ve finiši po 251,5 km vítěze z roku 2014 Johna Degenkolba z Německa. Třetí dojel domácí Belgičan Oliver Naesen. "Tohle je jedno z největších vítězství v mé kariéře," uvedl Kristoff po své první výhře v klasice od triumfu na závodu Kolem Flander v roce 2015.

O čtvrté vítězství v závodě marně usiloval bývalý mistr světa Peter Sagan. Slovenský cyklista byl dlouho ve čtyřčlenné skupině uprchlíků a po jejím dostižení se udržel v pelotonu, ale na spurt s nejlepšími už síly neměl. Dojel na 32. místě, tři příčky před Štybarem.

Další klasikou v nabitém jarním kalendáři je středeční závod Napříč Flandry.