Č. Budějovice - Pardubice 5:2Vydarený dovedl Jihočechy k první tříbodové výhře

44. Schaus 3 : 1
46. Beránek 4 : 1
49. Vydarený 5 : 1
58. Zdráhal 5 : 2

Hokejisté Českých Budějovic porazili v utkání 11. kola baráže o extraligu Pardubice 5:2. Jihočeši si proti již zachráněnému Dynamu připsali první tříbodové vítězství a zabodovali poprvé od 2. kola. Dva góly vítězů dal bek René Vydarený.

Hokejisté Českých Budějovic si poradili s Pardubicemi (archivní foto)

Zachráněné Pardubice v pozici lídra tabulky nechaly doma některé tahouny a předposlední barážový zápas odbruslily spíše z povinnosti, když vedle gólmana Vlka nasadili trenéři do hry pouze patnáctku hráčů. Domácí, kteří hráli naposledy v sezoně doma, nastoupili také s improvizovaně sestavenou obranou, v níž podruhé zaskakoval křídelník Babka.

Omlazený tým Pardubic se na ledě hledal, hráči se navzájem sráželi. Aktivnější Jihočeši však nedokázali využít ani dvě nabídnuté přesilovky. Vedení získali až díky zkušenému obránci Vydarenému, jenž rozjel akci z vlastního pásma, před útočnou modrou čárou si vyměnil kotouč s Dančišinem a poté zakončil u pravé tyče.

Vyrovnat mohl v 15. minutě Matýs, ale Kváča v posledním okamžiku švihl lapačkou do odkryté branky. Video potvrdilo, že gól nepadl.

Motor rozhodl ve druhé třetině

Převaha českobudějovického týmu se projevila v druhém dějství. Nejprve ve 24. minutě Čermák s Přikrylem vylovili puk u zadního mantinelu a našli před brankou nekrytého Heřmana, jenž zblízka zvýšil. Ve 34. minutě si užil premiérový zásah mezi dospělými sedmnáctiletý Pavel Novák. Zametl kotouč za záda Vlka, který předtím jen vyrazil Kachyňův pokus z těžkého úhlu.

Východočeši kontrovali po rychlé akci v úvodu třetí části. Z levé strany přihrál Horký a zblízka zakončil Schaus. Motor odpověděl záhy při vyloučení prvního pardubického střelce: Beránek skóroval s nechtěným přispěním bránícího hráče.

Také Českobudějovičtí využili následující přesilovku, když se bez přípravy od modré čáry podruhé trefil kapitán Vydarený. Hosté se ještě prosadili bezprostředně po návratu Bradleyho z trestné lavice, do odkryté branky u levé tyčky skóroval Zdráhal.

11. kolo baráže o hokejovou extraligu:
ČEZ Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 14. Vydarený (Dančišin), 24. M. Heřman (M. Čermák, R. Přikryl), 34. P. Novák (Kachyňa), 46. M. Beránek (M. Novák, P. Novák), 49. Vydarený (M. Novák, Babka) - 44. Schaus (L. Horký, Poulíček), 58. J. Zdráhal (Dušek, Pochobradský). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:6, navíc M. Heřman (České Budějovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6362.
České Budějovice: Kváča - M. Jandus, Vydarený, Babka, Kachyňa, V. Prospal ml., V. Doktor - M. Heřman, R. Přikryl, M. Čermák - J. Doktor, Gilbert, M. Novák - Z. Doležal, Bradley, M. Beránek - P. Novák, Dančišin, Šimánek. Trenéři: V. Prospal st., Totter a S. Hrubec.
bVlk - Schaus, Mert, Hrádek, Budík, J. Zdráhal, M. Kratochvil - L. Horký, Poulíček, Machala - J. Kloz, Machač, Dušek - Pochobradský, Matýs, Daniel Voženílek. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.