Manchester Utd. - Manchester City 0:2Citizens v manchesterském derby porazili United a jsou opět první

Londýn

Fotbalisté Manchesteru City v anglické lize zvítězili na hřišti městského rivala United 2:0 a vrátili se do čela tabulky o bod před Liverpool. Úřadující mistři v domácí soutěži vyhráli pojedenácté za sebou. Do konce Premier League zbývají tři kola.

Sestřih utkání 31. kola Premier League: Manchester United - Manchester CityVideo: DIGI CZ

První poločas na stadionu Old Trafford moc velkých šancí nenabídl. Více práce měl domácí brankář David de Gea, který si poradil s tvrdou ranou Bernarda Silvy i s pokusem Raheema Sterlinga, ale jinak United drželi s favoritem krok.

"Citizens" se ujali vedení v 54. minutě, kdy se Bernardo Silva prosadil přízemní střelou k tyči. Za dvanáct minut střídající Leroy Sané po Sterlingově akci propálil nejistého De Geu podruhé.

Paul Pogba z Manchesteru United po derby.

Hráči City v tomto ročníku nastříleli ve všech soutěžích už 157 gólů, čímž překonali vlastní anglický rekord. United prohráli třetí soutěžní utkání za sebou při skóre 0:9 a patří jim šesté místo.

Pátý Arsenal prohrál na hřišti nováčka Wolverhamptonu 1:3 a nevyužil šanci poskočit na čtvrtou příčku. "Kanonýři" s brankářem Petrem Čechem na lavičce prohráli třetí z posledních čtyř ligových utkání a na Chelsea ztrácejí bod.

Sestřih utkání 35. kola Premier League Wolves - ArsenalVideo: DIGI CZ

Ve Wolverhamptonu se jako první v 28. minutě trefil Rúben Neves z přímého kopu a do přestávky ještě zvýšili Matt Doherty hlavou a Diogo Jota po individuální akci. Deset minut před koncem už pouze snížil Sokratis Papastathopulos hlavou po rohu. "Vlci" se posunuli na sedmou pozici a Arsenal v nejvyšší soutěži porazili po 16 zápasech, poprvé od roku 1979.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:
Wolverhampton - Arsenal 3:1 (28. Neves, 37. Doherty, 45.+2 Jota - 80. Papastathopulos)
Manchester United - Manchester City 0:2 (54. B. Silva, 66. Sané)