Karviná - Liberec 2:1Karviná oživila naděje na záchranu, Liberec udržel šesté místo

10. Sýkora 0 : 1
36. Guba 1 : 1
56. Budínský 2 : 1

Karviná

Fotbalisté předposlední Karviné v závěrečném 30. kole základní části první ligy po obratu porazili 2:1 Liberec. O vítězstvích domácích rozhodli Dávic Guba s Lukášem Budínským a Slezané díky nim před nadstavbou o udržení odskočili Dukle, která je na poslední příčce znamenající přímý sestup, na rozdíl devíti bodů. Za hosty otevřel skóre Jan Sýkora a Slovan navzdory porážce udržel šesté místo a čeká ho skupina o titul.

Zleva Oscar Murphy Dorley z Liberce a Tomáš Wágner z Karviné.

Aktivnější byla v první půli Karviná. Hned v úvodu utekl Guba po levé straně Koscelníkovi, ale liberečtí zadáci míč před Wágnerem ukopli. Hned na to se vydal na výlet Lingr, ale po jeho přihrávce Guba v dobré pozici uklouznul na trávníku mokrém po předzápasovém dešti.

Liberec udeřil z první vážnější šance. V 10. minutě našel Malinský přetaženým centrem na zadní tyči Potočného, ten hlavou vrátil balon před bránu, kde nikým neobsazený Sýkora pohodlně hlavou otevřel skóre.

Zleva Matěj Hybš z Liberce a Adriel D'Avila Ba Loua z Karviné.

Vyrovnáno mohlo být ve 20. minutě, ale Wágner nůžkami těsně minul. Domácí měli i nadále více ze hry, ale gól nepřinesla ani série rohových kopů po půlhodině hry. Karviná se dočkala až ve 36. minutě, kdy Ba Loua našel Gubu, ten si poradil s Koscelníkem a poté překonal i brankáře Nguyena.

Také po přestávce se hrál zápas v režii domácích. V 53. minutě zahodil velkou šanci Wágner, ale vzápětí už mohli Karvinští slavit. Po Budínského neúspěšném úniku se domácí dostali ke dvěma rohům a po druhém se díky tečované střele prosadil Budínský.

Liberec se po přestávce do hry příliš nedostal a zahrozil jen Potočným z přímého kopu. Kariná naopak mohla přidat pojistku, ale Budínský mířil nad a mimo skončil i Wágnerův technický pokus. Karviná nakonec těsný náskok udržela a oživili naděje na záchranu, protože před nadstavbou mají na patnáctém místě, které znamená baráž, náskok devíti bodů před Duklou.

Liberec naopak navzdory porážce čeká skupina o titul, protože díky lepší vzájemné bilanci s Mladou Boleslaví udrželi Severočeši šestou příčku.

30. kolo první fotbalové ligy:
MFK Karviná - Slovan Liberec 2:1 (1:1)
Branky: 36. Guba, 56. Budínský - 10. Sýkora. Rozhodčí: Berka - Flimmel, Vaňkát. ŽK: Smrž, Faško - Breite. Diváci: 2722.
Karviná: Berkovec - Čolič (82. Moravec), Krivák, Rundič, Záhumenský - Smrž, Budínský - Ba Loua (87. Bukata), Lingr, Guba (70. Faško) - Wágner. Trenér: Straka.
Liberec: Nguyen - Koscelník (90. Pázler), Kačaraba, Vukliševič, Hybš - Breite, Oscar - Malinský (70. Pešek), Sýkora (80. Musa), Potočný - Kozák. Trenér: Hornyak.