Koubek slaví triumf ve Francouzském poháru. Rennes porazilo Neymara a spol.

Paříž

Fotbalový brankář Tomáš Koubek získal Francouzský pohár, když jeho Rennes porazilo ve finále favorizovaný Paris St. Germain v penaltovém rozstřelu 6:5. V normální hrací době skončil zápas 2:2. Rennes slaví triumf v domácím poháru potřetí v historii, předtím vyhrál v letech 1965 a 1971.

Fotbalista PSG Edinson Cavani(vpravo) před brankářem Rennes Tomášem Koubkem ve finále poháru.

Úvod na stadionu St. Denis vyšel mnohem lépe Pařížanům, kteří usilovali o zisk double. V 13. minutě překonal Koubka krásným volejem z hranice vápna Dani Alves a o pár minut později jej napodobil povedeným lobem Neymar.

Ještě před přestávkou si ale srazil centr do vlastní sítě Presnel Kimpembe a po změně stran vyrovnal hlavou po rohu Edson Mexer.

Další gól už nepadl ani v prodloužení, v jehož závěru dostal červenou kartu za hrubý faul Kylian Mbappé z PSG, a tak přišly na řadu penalty.

V nich byli exekutoři bezchybní až do šesté série, kdy Christopher Nkunku vysoko přestřelil Koubkovu branku.

Finále fotbalového Francouzského poháru v Paříži:
Rennes - Paris St. Germain 2:2 po prodl., pen. 6:5 (1:2, 2:2)
Branky: 40. vlastní Kimpembe, 66. Mexer - 13. Alves, 21. Neymar. Penalty proměnili: Niang, Ben Arfa, Grenier, Siliki, bin Sabajní, Sarr - Cavani, Alves, Paredes, Bernat, Neymar. Neproměnil: Nkunku.