Columbus - Boston 1:4Stav série 2:2Skvělý Pastrňák opět válí. Boston i díky němu srovnal sérii

Už zase válí. Český hokejista David Pastrňák se gólem a asistencí podílel na čtvrtečním vítězství Bostonu na ledě Columbusu 4:1 a přispěl tak ke srovnání série druhého kola play off NHL na 2:2. Havířovský rodák byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Tou první se stal jeho spoluhráč Patrice Bergeron, jenž vstřelil dvě branky. Sérii na 2:2 srovnalo také Colorado, které doma porazilo San Jose 3:0.

Hokejisté Bostonu s Davidem Pastrňákem uprostřed slaví gól ve čtvrtém utkání série proti Columbusu.

Columbus už si mohl na svém ledě dělat zálusk na dva postupové mečboly, jenže tentokrát měli navrch hosté. Pastrňák, na jehož hlavu se po předchozích zápasech snášela kritika, otevřel skóre už ve čtvrté minutě, kdy se parádně opřel do střely z první z levého kruhu pro vhazování po ideální křížné přihrávce od Charlieho McAvoye.

Pak krátce poté, co na druhé straně nevyužil trestné střílení Boone Jenner, proměnil přesilovku Patrice Bergeron. Ještě v úvodní desetiminutovce ale stihl snížit Artěmij Panarin.

Góly pak padaly až ve třetí třetině, kdy nejprve poslal hosty do trháku Sean Kuraly a dvě a půl minuty před koncem v přesilovce Pastrňákovu typickou dělovku z levého kruhu doklepl do brány Bergeron.

Ve druhém čtvrtečním utkání vyšla bodově naprázdno česká dvojice v dresu San Jose - Tomáš Hertl, Lukáš Radil, protože Žraloci prohráli s Coloradem 0:3.

Útočník Colorada Avalanche Nathan MacKinnon (29) slaví vítězný gól ve čtvrtém utkání série proti San Jose.

Na gól si museli diváci počkat do poloviny utkání, kdy arénu rozjásal Nathan MacKinnon. Nadvakrát se mu podařilo ze vzduchu dotlačit puk za brankovou čáru.

Na začátku třetí třetiny potrestal vyloučení Justina Brauna Colin Wilson poté, co mu Mikko Rantanen přihrál před odkrytou bránu. Colorado už vedlo o dvě branky. A výhru následně v závěru pojistil při risku hostů bez gólmana Erik Johnson.

Výsledky čtvrtečních zápasů 2. kola play off NHL:
Východní konference - 4. zápas:
Columbus - Boston 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 9. Panarin - 8. a 58. Bergeron (na druhou Pastrňák), 4. Pastrňák, 49. Kuraly. Střely na branku: 40:46. Diváci: 19 431. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Bergeron, 3. Pastrňák (všichni Boston). Stav série: 2:2.
Západní konference - 4. zápas:
Colorado - San Jose 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 31. MacKinnon, 44. C. Wilson, 59. E. Johnson. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18 110. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. MacKinnon, 3. Rantanen (všichni Colorado). Stav série: 2:2.