Dukla - Bohemians 1905 1:1Skupina o záchranu začala smírem v derby na Julisce

68. Tetour 1 : 0
83. Hůlka 1 : 1

Premiérová nadstavba fotbalové ligy začala také v části soutěže, o kterou nikdo nestojí. Poslední Dukla ve skupině o záchranu v pražském derby s Bohemians 1905 remizovala 1:1 a nevyužila tak de facto poslední naději, jak by se ještě mohla aspoň přiblížit barážovým příčkám. Na předposlední Karvinou ztrácí tým z Julisky propastných osm bodů. Klokani si naopak před dalšími dvěma nedělními zápasy úvodního kola udrželi pozici nejlépe postaveného týmu, který je od baráže vzdálen čtyři body.

Lukáš Pokorný z Bohemians a Jan Holenda z Dukly Praha.

Zatímco Dukla vstupovala do skupiny o záchranu již smířená se sestupem, klokani by rádi co nejdřív získali klid. Derby začalo bez většího oťukávání, na první šance se nečekalo dlouho. Nejprve domácí Tetour jen těsně minul Fryštákovu branku. A hned vzápětí na druhé straně Puškáč z ideální pozice trefil jen gólmana Radu.

V dalších minutách bylo znát, že hostům z Vršovic se dýchá v tabulce o poznání lépe. Dukla se nevzdávala, třeba Hanousek střelou zdálky vystrašil brankáře, do šance se dostal také Miloševič. Bohemka však byla v kombinaci jistější, po akci rychlíka Reitra dokázala vyšachovat obranu soupeře, jen zakončení chybělo. Šanci spálil Jindřišek, po rohu hlavičkoval Hůlka.

Hrál se svižný fotbal s řadou soubojů, které do přestávky zbytek poločasu rozdrobily.

Po přestávce hru hostů oživil střídající Hilál, který hned po svém příchodu na hřiště připravil šanci Dostálovi. Do vedení však šla Dukla. Tetour zůstal v šestnáctce neobsazený a zakončil přesně.

Klokani však zareagovali. Hilálův centr proměnil ve vyrovnání Hůlka. Záviška pak šel sám na gólmana, ale Rada parádně zasáhl.

V závěru byl z lavičky vykázán trenér hostů Martin Hašek.

Fotbalová liga - 1. kolo skupiny o záchranu:
Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)
Branky: 68. Tetour - 83. Hůlka. Rozhodčí: Lerch - Vlček, Myška. ŽK: Ostojič, Gonzáles, Souček, Rada - Pokorný. Diváci: 2714.
Dukla: Rada - Ostojič, Bezpalec, Souček - Holík (76. Podaný), Hanousek, Tetour - Miloševič (90. Djuranovič), Holenda, Gonzáles (63. Hadaščok) - Douděra. Trenér: Skuhravý.
Bohemians: Fryšták - Hůlka, Krch, Pokorný - Dostál, Jindřišek (73. Vaníček), Vacek, Bartek (41. Vondra) - Reiter, Puškáč (57. Hilál), Záviška. Trenér: M. Hašek.