Děčín uspěl ve Svitavách a vyrovnal semifinále NBL

Děčínští basketbalisté zvítězili v druhém semifinálové utkání ve Svitavách 95:84 a díky první venkovní výhře v ligovém play off vyrovnali stav série na 1:1. Svitavy pro změnu poprvé ve vyřazovací části doma prohrály. Třetí zápas se uskuteční v pátek na severu Čech.

Ilustrační snímek.

Zhruba v polovině napínavé poslední čtvrtiny se povedlo domácím po dvou trojkách Romana Marka snížit na rozdíl tří bodů 75:78. Ondřej Šiška ale následně odpověděl také tříbodovým košem a během minuty Děčín soupeři utekl na stav 88:75. Ve vypjaté koncovce už hosté udrželi Svitavy na distanc.

Nejlepším střelcem zápasu byl děčínský Lamb Autrey, který dal 23 bodů a připojil devět asistencí. Klinton Carlson zaznamenal 15 bodů a devět doskoků. V domácím týmu nastřílel 16 bodů Sean O'Brien.

Semifinále play off ligy basketbalistů - 2. zápas:
Svitavy - Děčín 84:95 (21:24, 45:51, 63:73)
Nejvíce bodů: O'Brien 16, Aiken 14, Slezák 13, Marko - Autrey 23, Carlson 15, Pomikálek a Landa po 14, Ježek 13. Stav série: 1:1.