Velká Británie - Kanada 0:8Potupná desítka nepadla, Kanada si však proti nováčkovi s chutí zastřílela

Košice

Hokejisté Kanady si v nedělním utkání skupiny A na mistrovství světa s chutí zastříleli, když Velké Británii nasázeli osm branek. V dresu favorita zářil Anthony Mantha, jenž dal dva góly a připsal si i tři asistence. Čisté konto udržel brankář Carter Hart, kterému stačilo jen 12 zákroků.

Britský gólman Ben Bowns se spoluhráčem Benem Daviesem a Kanaďan Mathieu Joseph.

Kanaďané podle očekávání diktovali tempo hry a ve 3. minutě se dostali do vedení. Skóre otevřel pohotově dorážející Joseph. Britové mohli následně vyrovnat, ale více práce měl i nadále brankář Bowns. Podruhé jej po McCannově akci překonal Mantha.

Další tři góly přidali zámořští hráči ve druhé třetině, ve které pokračovala jejich střelecká i herní převaha. Zatímco gólman Hart si za 40 minut připsal jen šest zákroků, na jeho protějšek šlo 40 střel. Potřetí jej překonal Turris, poté v přesilovce Strome a 23 sekund před druhým odchodem do kabin Fabbro.

I ve třetí části nakonec Kanaďané, kteří na úvod MS prohráli s Finskem, přidali tři góly. Po osmé inkasované brance Bowns přepustil své místo Whistleovi, kterého již hráči Javorových listů nepřekonali.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:
Skupina A (Košice):
Velká Británie - Kanada 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 3. Joseph (Henrique, Nurse), 13. Mantha (McCann, Stecher), 23. Turris (Mantha), 28. Strome (Marchessault, Chabot), 40. Fabbro (Jost, Turris), 41. Turris (Mantha), 47. Couturier (Mantha, Chabot), 51. Mantha (Theodore, Jost). Rozhodčí: Rantala (Fin.), Tufts (USA) - Goljak (Běl.), Lazarev (Rus.). Vyloučení: 3:2, navíc Lachowicz (Brit.) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4563.
Velká Británie: Bowns (51. Whistle) - O'Connor, D. Phillips, Richardson, Lee, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley - Betteridge, Perlini, Farmer - Dowd, Hammond, Lake - J. Phillips, Davies, Lachowicz - Ferrara, Myers, Kirk. Trenér: Peter Russell.
Kanada: Hart - Stecher, Chabot, Severson, Nurse, Montour, Theodore, Fabbro - Stone, Strome, Marchessault - Reinhart, Couturier, Cirelli - Mantha, Turris, McCann - Joseph, Henrique, Bertuzzi - Jost. Trenér: Alain Vigneault.