Dánsko - USA 1:7Favorit zametl s ambicemi Seveřanů už v první třetině

Hokejisté Spojených států amerických porazili na mistrovství světa v Košicích bez problémů Dánsko 7:1 a připsali si čtvrté vítězství na turnaji za sebou. V tabulce skupiny A mají jedenáct bodů a přiblížili se postupu do čtvrtfinále.

Hokejisté Spojených států jasně vládli

Američané o výhře rozhodli v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Dvěma góly a asistencí se na zisku tří bodů podílel útočník Alex DeBrincat, tři asistence si připsal kapitán Patrick Kane.

"V zápase jsme se cítili dobře. Vše si pořád sedá. V neděli nás čekají Němci, kteří do dnešního dne neprohráli, takže musíme pokračovat v naší hře z dneška," řekl Colin White a pochvaloval si, že se jeho tým vyrovnal i s brzkým začátkem utkání. "V devět jsem vstal, šel na snídani, dal si sprchu a jel na zápas. Teď už mám docela hlad," pousmál se útočník Ottawy.

Svěřenci trenéra Jeffa Blashilla o osudu duelu rozhodli již v první dvacetiminutovce, do první šance se ale dostali Dánové. Již po pěti sekundách hry se sám před brankářem Schniderem objevil Regin, skórovat ale nedokázal.

Favorit byl mnohem produktivnější. Do vedení se dostal v 11. minutě, kdy se po Hanifinově přihrávce dostali do brejku Ryan s Vatranem a bez problémů překonali Nielsena v dánské brance. Druhý gól přidal o 29 sekund později v přesilovce DeBrincat, a když se pak prosadili ještě Keller a Kreider, bylo o vítězi jasno.

"Věděli jsme, že to bude náročný zápas. Chtěli jsme se dostat rychle do vedení a jsme rádi, že se nám to podařilo," řekl útočník Jack Eichel, který si v duelu připsal gól a asistenci.

Dánsko sice dokázalo ve 25. minutě zásluhou Olesena snížit, druhý gól DeBrincata ale hráčům Spojených států vrátil klid na hokejky. Galbraitha, který od druhé části nahradil Nielsena, ještě překonali Larkin a Eichel.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:
Skupina A (Košice):
Dánsko - USA 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Olesen (Bau, O. Lauridsen) - 11. Vatrano (D. Ryan, Hanifin), 12. DeBrincat (P. Kane, Suter), 15. J. van Riemsdyk (Suter, White), 19. Kreider (J. Hughes, Eichel), 32. DeBrincat (P. Kane, White), 34. D. Larkin (D. Ryan), 52. Eichel (P. Kane, DeBrincat). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Kaukokari (Fin.) - Šišlo (Rus.), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 6184.
Dánsko: Nielsen (21. Galbraith) - M. Lauridsen, O. Lauridsen, S. Lassen, Jensen Aabo, Larsen, Nicholas Jensen, M. Lassen - Patrick Russell, Regin, Boedker - Storm, J. Jensen, Nicklas Jensen - Bau, Madsen, Meyer - From, Jakobsen, Poulsen - Olesen. Trenér: Heinz Ehlers.
USA: Schneider - R. Suter, Martinez, Hanifin, Skjei, Fox, Q. Hughes, Wolanin - P. Kane, D. Larkin, DeBrincat - Kreider, Eichel, J. Hughes - Keller, White, J. van Riemsdyk - D. Ryan, Glendening, Vatrano. Trenér: Jeff Blashill.