Kanada - Německo 8:1Fantastický Stone hattrickem zničil Německo

Hokejisté Kanady deklasovali v pátém zápase na mistrovství světa v Košicích Německo 8:1 a zajistili si postup do čtvrtfinále, ve kterém nebude chybět ani jejich soupeř. Oba týmy mají v tabulce skupiny A na kontě 12 bodů. Hattrickem se na výhře Kanady podílel útočník Mark Stone, tři asistence si připsal Dylan Strome.

Mark Stone csi připsal v zápase proti Německu hattrick

Němci sice na turnaji vyhráli všechny čtyři předešlé zápasy, proti Kanadě ale favority nebyli a o protivníkově síle se také rychle přesvědčili. Již po 79 sekundách byl vyloučen Nowak a Chabot přesilovku záhy využil, skóre otevřel v čase 2:01.

Treutleho, jenž dostal šanci v německé brance, ještě v první třetině překonal Stone, který se poté stal ústřední postavou druhé části. V 27. minutě prokázal, proč je Kanada nejlepším týmem v početních výhodách na turnaji, a 71 sekund před koncem vrátil zámořským hráčům třígólový náskok a klid na hokejky.

Snížení Německu nepomohlo

Německo totiž dokázalo v 39. minutě snížit na 1:3, když využilo zaváhání rozhodčích, kteří soupeře chybně potrestali za příliš mnoho hráčů na ledě. Kanaďané ale na Ehlizův gól dokázali zareagovat již po 48 sekundách.

V pohodě hrající favorit nakonec ve třetí části přidal další čtyři branky, když se prosadil i v oslabení. Dvakrát se mezi střelce zapsal Mantha, který se tak se sedmi góly dostal do čela tabulky střelců šampionátu. Němce ale vysoká prohra mrzet nemusela, jistotu postupu do čtvrtfinále jim dala již odpolední výhra USA nad Dánskem.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:
Skupina A (Košice):
Kanada - Německo 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Chabot (Marchessault, Strome), 17. Stone (Severson, Nurse), 27. Stone (Strome, Marchessault), 39. Stone (Dubois), 44. Mantha, 45. Mantha (Turris), 46. S. Reinhart (Strome), 54. Cirelli (Joseph) - 39. Ehliz (Eisenschmid, Seidenberg). Rozhodčí: Gofman (Rus.), Staňo (SR) - Kaderli (Švýc.), Leermakers (Niz.). Vyloučení: 6:4, navíc Hager (Něm.) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6510.
Kanada: Murray - Severson, Nurse, Stecher, Chabot, Myers, Theodore, Fabbro - Stone, Dubois, Marchessault - Reinhart, Couturier, Cirelli - Mantha, Turris, McCann - Joseph, Strome, Jost - Henrique, Bertuzzi. Trenér: Alain Vigneault.
Německo: Treutle - M. Müller, Holzer, Seidenberg, Nowak, J. Müller, Reul, Schopper - Pföderl, Hager, Ehliz - Kahun, Draisaitl, Tiffels - Eisenschmid, Michaelis, Plachta - Mauer, Noebels, Bergmann - Fauser. Trenér: Toni Söderholm.