Slavia - Liberec 1:0Stanciu poprvé v základu, sešívaní si s nevítaným hostem poradili i bez diváků

Slovan už hodně dlouho nevítají v Edenu rádi. Fotbalisté Slavie vyhráli jediný z posledních čtyř domácích ligových zápasů s Libercem. V utkání 5. kola však díky Masopustově gólu sešívaní zvítězili 1:0 a upevnili si první příčku v tabulce. Poradili si i bez diváků, zápas se hrál kvůli výtržnostem fanoušků v minulém domácím duelu s Olomoucí na uzavřeném stadionu.

Lukáš Masopust ze Slavie a jeho gólová hlavička na 1:0 během utkání s Libercem.

Sešívaní vyrukovali proti Slovanu s inovovanou sestavou. V základu se poprvé objevily letní posily Stanciu a Holeš, na stopera se vedle Hovorky postavil Frydrych.

Hosté se mohli cítit jako doma. Hrstka jejich fanoušků, která dostala od Slavie čestné vstupenky do uzavřeného hlediště, o sobě dávala hlasitě vědět. Dopředu se ovšem Slovan nehnal, aktivnější byli podle očekávání červenobílí. Rumunský šikula dostal hned v 10. minutě hodně prostoru, branku však Stanciu těsně minul.

Snažení Slavie o kombinaci bylo hodně kostrbaté, a tak se spoléhala spíš na centry do vápna. Recept se osvědčil, v 39. minutě vedl k prvnímu gólu. Souček u postranní čáry obral o míč Nešického, rychle odcentroval a Masopust hlavou otevřel skóre.

Ani po přestávce nebyl duel v komorní atmosféře nijak strhující. Výjimkou byla Masopustova technická střela, kterou Nguyen vytáhl na roh.

Brankář Slovanu pak měl práci ještě s hlavičkami Frydrycha a Součka, hosté se za ohrožením domácí branky pachtili marně. Naopak Hušbauerova šance čtyři minuty před koncem byla tutová, slávista ale z místa poblíž penaltového puntíku branku přestřelil.

Fotbalová liga - 5. kolo:
Slavia Praha - Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 39. Masopust. Rozhodčí: Marek - Melichar, Vitner - Adam (video). ŽK: Hušbauer, Coufal - Potočný, Hybš, Kačaraba. Bez diváků.
Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Frydrych, Bořil - Souček - Holeš (80. Traoré), Hušbauer, Stanciu (65. Král), Masopust (73. Olayinka) - Van Buren. Trenér: Trpišovský.
Liberec: Nguyen - Mikula, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite, Mara - Malinský (65. Koscelník), Nešický (72. Pázler), Pešek - Potočný (81. Dordič). Trenér: Hoftych.