Třinec - Junosť Minsk 7:2Hokejisté Třince v LM podruhé vyhráli

Hokejisté Třince porazili v Lize mistrů doma Junosť Minsk 7:2 a posunuli se na postupové druhé místo ve skupině D. Oceláři vedli ve 28. minutě už 5:0. Tomáš Marcinko potvrdil, že je v soutěži nejproduktivnějším hráčem týmu - na vysoké výhře úřadujícího českého mistra se podílel gólem a dvěma asistencemi.

Utkání skupiny D hokejové Ligy mistrů: HC Oceláři Třinec - Junosť Minsk.

Třinečtí, kteří předvedli v minulém utkání úžasný obrat proti Lahti z 0:3 na konečných 5:3, tentokrát skvěle začali. Hrňa využil už ve druhé minutě přesilovou hru, v polovině úvodní třetiny skóroval z přečíslení tří na jednoho Ondřej Kovařčík a před odchodem do kabin zvýšil Marcinko.

Minsk vystřídal od druhé třetiny brankáře, ale domácí v rozmezí 27 sekund upravili trefami Adámka a Kofroně už na 5:0. Běloruský tým ožil v polovině zápasu, kdy potrestal dvěma góly čtyřminutové vyloučení Polanského a patřila mu i následující střídání.

Domácí kouč Varaďa ale uklidnil své svěřence oddechovým časem a od té chvíle si Třinec s přehledem hlídal vedení, které ještě v posledních dvou minutách zvýraznili Adamský a Stránský.

Třinec je po čtyřech zápasech se šesti body druhý za vedoucím Lausanne. Se švýcarským týmem se utká v říjnu ve zbývajících dvou zápasech. Oceláři mají s Minskem i Lahti, kteří nasbírali shodně pět bodů, lepší vzájemnou bilanci.

Hokejová Liga mistrů - skupina C:
Třinec - Junosť Minsk 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Hrňa (M. Stránský, P. Vrána), 11. O. Kovařčík (P. Vrána, Chmielewski), 20. Marcinko, 27. Adámek (Gernát, Marcinko), 28. Kofroň (Hladonik, Hrehorčák), 59. Adamský (Kundrátek, O. Kovařčík), 60. M. Stránský (Marcinko, Kundrátek) - 32. Malcev (Želnerovski), 34. Parfejevec (Kulakov, Malcev). Rozhodčí: Baca (Polsko), Hradil - Gebauer, Lederer (všichni ČR). Vyloučení: 3:4, využití: 2:2. Diváci: 3973.
Bartošák - Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, M. Adámek, Gernát, F. Haman - M. Stránský, P. Vrána, M. Kovařčík - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, Polanský, Adamský - Kofroň, Hladonik, Hrehorčák - Chmielewski. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.