Třinec - Hradec Králové 4:0Nestrašil podpořil gólem výhru Třince nad Hradcem Králové

1. Stránský 1 : 0
10. Adamský 2 : 0
26. Nestrašil 3 : 0
30. Gernát 4 : 0

Třinečtí hokejisté porazili doma Hradec Králové 4:0 a pod výhru se podepsal gólem ve své extraligové premiéře Andrej Nestrašil. Debut si naopak v obraně Ocelářů neodbude Cam Barker, který se z rodinných důvodů vrátil do Kanady. Úřadující mistr, v jehož dresu po osmi měsících nastoupil kapitán Lukáš Krajíček, vedl o čtyři branky už v polovině utkání. Střelecky aktivnější hosté prohráli po čtyřech vítězstvích.

Hráči Třince se radují z druhého gólu proti Mountfieldu Hradec Králové, zleva Guntis Galvinš, střelec Martin Adamský, David Musil a Aron Chmielewski.

Nestrašil nastupoval v elitním útoku Ocelářů bez jmenovky, ale rychle se fanouškům představil. Hned v prvním střídání se natahoval po Rothově střele a tečovaný puk skončil za Lukešovými zády. Hlasatel oznámil jako autora gólu, který padl už po dvaceti sekundách, Nestrašila, ale později ho opravil na Stránského.

Hosté, za něž po půl roce hrál Koukal, byli v úvodní třetině střelecky aktivnější (10:4), dobře se pohybovali i kombinovali. Gólman Bartošák byl ale pozorný. To na druhé straně působil Lukeš, který chytal první extraligový zápas sezony, nejistě a pustil v desáté minutě střelu Adamského od modré čáry.

Zleva brankář Patrik Bartošák a obránce David Musil z Třince.

Od druhé třetiny Bartošáka vystřídal Kváča, který byl hned pod palbou. Hosté už po Smoleňákově zakončení zvedali ruce, ale od třineckého gólmana a tyče se puk vrátil do hry. Vzápětí zmrazil Třinec aktivní hosty potřetí, když udeřil ze své první početní výhody v zápase. Roth poslal puk za obranu Nestrašilovi, který naznačil Lukešovi střelu a bekhendovým blafákem zasunul puk mazácky do prázdné branky. Lukeše poté mezi tyčemi nahradil Mazanec.

Hradec následně promarnil 45 sekund přesilovou hru pět na tři, v níž Kváču opět zachránila tyč po zákroku Krajíčka, a v polovině zápasu inkasoval počtvrté. Po chytrém pasu Michala Kovařčíka zakončil Gernát do prázdné branky. Domácím stačilo v úvodních dvou třetinách na čtyři góly pouhých osm střel.

Hráči Třince po skončení zápasu proti Hradci Králové. Zleva brankář Petr Kváča, Milan Doudera, Tomáš Marcinko, Matěj Stránský, Andrej Nestrašil a Lukáš Krajíček.

Hosté se snažili, ale nebylo jim přáno a gólem neskončily ani nebezpečné dorážky Rákose a Červeného. Domácím zatrnulo v závěru druhé třetiny, kdy Vrána natlačil Červeného na Kváču. Otřesený gólman ale po ošetření chytal dál.

S Hradcem mohlo být v úvodu třetí třetiny ještě hůře. Krajíček ale orazítkoval v přesilové hře tyč. Následně se hezkým gestem fair play vyznamenal hostující Miškář, když přiznal, že nebyl faulován a rozhodčí trest zrušili. Střeleckou smůlu hostů završil třetí tyčkou v zápase Rákos a Cingela vychytal Kváča. Změnu skóre nepřinesla ani poslední půl minuta, v níž hosté hráli přesilovku pět na tři.

6. kolo hokejové extraligy:
HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. M. Stránský (Roth, Gernát), 10. Adamský (Chmielewski, Polanský), 26. Nestrašil (Roth), 30. Gernát (M. Kovařčík). Rozhodčí: Hradil, Stano (SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:5, navíc M. Chalupa (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4249.
Třinec: Bartošák (21. Kváča) - Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Krajíček - Stránský, P. Vrána, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák - Chmielewski, Polanský, Adamský - od 45. navíc Kofroň. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.
Hradec Králové: Š. Lukeš (26. Mazanec) - Zámorský, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, F. Pavlík, Rosandič, T. Voráček - Miškář, Bičevskis, Perret - Smoleňák, Rákos, Červený - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Koukal, M. Chalupa. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.