Vítkovice - Třinec 4:6Deset gólů. Mistr tentokrát přestřelku zvládl a je v čele extraligy

Ostrava

Hokejisté Třince zvítězili v předehrávce 7. kola Tipsport extraligy nad Vítkovicemi 6:4, připsali si první venkovní výhru v novém ročníku soutěže a díky lepšímu skóre se posunuli na čelo tabulky před Liberec, který ale sehrál o tři zápasy méně. Po dvou gólech vítězů vstřelili Vladimír Roth a Vladimír Dravecký, tři asistence si ve druhém vystoupení v třineckém dresu připsal útočník Andrej Nestrašil. Vítkovice doma ještě nevyhrály.

Šestý gól Třince do prázdné branky v závěrečných vteřinách zápasu. Autor gólu Vladimír Dravecký.

Už podruhé v aktuální sezoně na sebe v rámci extraligy narazili hokejisté Vítkovic a Třince. A Oceláři měli domácím co vracet. Před patnácti dny totiž Třinec ještě pět minut před koncem základní hrací doby vedl na ledě Ostravanů o dva góly, nakonec ale nezískal ani bod. Tentokrát se ale historie neopakovala, i když k tomu nebylo daleko.

Domácí do zápasu poprvé v sezoně postavili uzdraveného elitního centra Romana, v první části však tahali za kratší konec. Třinecké nastartoval Doudera, který se v sedmé minutě drze na ose hřiště vyhnul protihráči a švihem se trefil přesně nad Svobodovu lapačku.

Zleva David Musil z Třince, Jan Schleiss a Roberts Bukarts z Vítkovic a Jiří Polanský z Třince.

Třinec pak těžil zejména z výborného pohybu, kterým si vytvářel převahu v útočném pásmu. Domácí byli nuceni se uchylovat k faulům, díky kterým Třinec prodlužoval svůj tlak v přesilových hrách. Druhou z nich zužitkoval v 17. minutě Roth ranou bez přípravy.

Když po 54 sekundách druhé části využil domácího zaváhání Dravecký třetím gólem, vypadalo to, že mistr bude mít vývoj pevně v rukou.

Jenže domácí v přesilovce pět na tři zásluhou Deje snížili na 1:3 a vzkřísili scénář prvního derby s nevídaným zvratem. Vítkovice pookřály, Werbik si v oslabení dokonce vynutil trestné střílení, které Bukarts proměnil v druhou branku. Nažhavení domácí mohli dokonce ve 40. minutě vyrovnat, ale Stránský z mezikruží Kváču nepřekvapil.

Hostům vrátil klid Roth, který ve 43. minutě z takřka totožného místa jako u prvního gólu v další přesilovce prostřelil Dolejše počtvrté. Už o dvě minuty později Michal Kovařčík z brejku zvýšil na 5:2, přesto byl závěr znovu infarktový. Černý rychlou střelou od modré čáry snížil a v 53. minutě se puk po Romanově ráně šťastně překulil přes Kváču za brankovou čáru.

Hráči Třince se radují z druhého gólu proti Vítkovicím. Zleva Vladimír Roth, Ondřej Kovařčík, Michal Kovařčík, Andrej Nestrašil a Milan Doudera.

Drama pak vygradovalo v závěru; Vítkovice odvolaly brankáře, ale do prázdné branky inkasovaly pošesté z hole Draveckého.

Předehrávka 7. kola hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - HC Oceláři Třinec 4:6 (0:2, 2:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 32. Dej (Roberts Bukarts, O. Roman), 38. Roberts Bukarts z trestného střílení, 45. Černý (O. Roman), 53. O. Roman (Trška, Roberts Bukarts) - 7. M. Doudera (A. Nestrašil, M. Stránský), 17. Roth (M. Doudera, A. Nestrašil), 21. Dravecký (D. Musil, Marcinko), 43. Roth (M. Doudera, A. Nestrašil), 45. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Hrehorčák), 59. Dravecký (Galvinš). Rozhodčí: Mrkva, R. Svoboda - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:2. Diváci: 6306.
Vítkovice: M. Svoboda (25. Dolejš) - Šidlík, Trška, D. Krenželok, Výtisk, Kvasnička, Bodák, T. Černý - Schleiss, O. Roman, Roberts Bukarts - Lakatoš, Š. Stránský, Vopelka - Mallet, E. Němec, Dej - Guman, Werbik, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.
Třinec: Kváča - Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, Krajíček, M. Doudera - A. Nestrašil, P. Vrána, M. Stránský - Hrňa, Marcinko, Dravecký - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák - Chmielewski, Polanský, Adamský. Trenéři: Varaďa, M. Zadina a Raszka.