Karlovy Vary - Sparta 2:5Pražané rozhodli o jasné výhře ve druhé třetině

29. Košťálek 1 : 3
35. Řepík 1 : 4
40. Rousek 1 : 5
55. Beránek 2 : 5

Hokejisté pražské Sparty vyhráli v 7. kole extraligy v Karlových Varech 5:2 a zabrali po dvou porážkách za sebou. Pražané rozhodli čtyřmi góly ve druhé třetině, v které získali vedení 5:1. Energie po úvodních třech výhrách na startu sezony počtvrté za sebou nebodovala.

Brankář Sparty Matěj Machovský.

Už po 27 vteřinách mohl otevřít skóre sparťanský útočník Forman, ale zcela osamocen nedokázal překonat sedmnáctiletého Bednáře, který dostal přednost před zkušeným Novotným. Juniorský reprezentant se během úvodních deseti minut vyznamenal ještě několikrát, kdy postupně zlikvidoval velké příležitosti Černocha a opět agilního Formana.

Nestačil až na střelu Pecha, který ve 12. minutě vymetl horní růžek karlovarské branky. Do té doby zakřiknutá Energie se dostala do zápasu v 15. minutě, kdy po spolupráci Rachůnka a Fleka vyrovnal Stříteský. V úvodních dvaceti minutách ještě zaujalo gesto fair play hostujícího Ďalogy, který odvolal na něj odpískaný faul.

Drtivá převaha hostů

Ve druhé třetině se již naplno projevila herní převaha hostů. V 26. minutě vrátil Pražanům vedení Kalina, který přesnou střelou zužitkoval Sukeľovu přihrávku. Při vyloučení Skuhravého prostřelil Bednáře ve 33. minutě nekompromisní ranou Košťálek.

O dvě minuty později další početní výhodu využil Řepík. Domácí Gríger pak v čase 39:03 při přesilovce trefil beton vlastního brankáře, od kterého se puk dokutálel za brankovou čáru. Branka byla nakonec připsána Rouskovi. Závěr se už dohrával jen z povinnosti a na konečných 2:5 zkorigoval z prostoru před brankou Beránek.

7. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Sparta Praha 2:5 (1:1, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. Stříteský (Flek, T. Rachůnek), 55. O. Beránek (Šenkeřík) - 13. Pech (Řepík, Forman), 26. Kalina (Sukeľ, Buchtele), 33. Košťálek (Blain, Forman), 35. Řepík (Kalina, V. Růžička ml.), 40. Rousek. Rozhodčí: Pražák, Kika - J. Frodl, D. Jelínek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1 Diváci: 3945.
Karlovy Vary: J. Bednář - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, Kubka - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Raška, T. Mikúš - Kohout, T. Knotek, Michnáč - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři: Pešout a Mariška.
Sparta: Machovský - Polášek, Košťálek, Blain, Kalina, T. Pavelka, Ďaloga - Řepík, Pech, Forman - Říčka, V. Růžička ml., Smejkal - Buchtele, Sukeľ, Rousek - A. Kudrna, Černoch, Dočekal. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.