Brno - Zlín 0:7Kometa naprosto selhala, Berani slaví podruhé v řadě

28. Šlahař 0 : 4
33. Honejsek 0 : 5
50. Herman 0 : 6
59. Šlahař 0 : 7

Hokejisté Komety Brno utrpěli v 8. kole extraligy doma debakl se Zlínem 0:7. Berani základ ke svému vysokému a překvapivě snadnému vítězství položili už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Kometa tak prohrála poprvé v sezoně doma a po čtyřech utkáních, v nichž naplno bodovala. Zlín naopak navázal na páteční výhru s Pardubicemi a připsal si druhé vítězství sezoně.

Zprava Pavel Kubiš ze Zlína, autor gólu Antonín Honejsek ze Zlína a Jan Dufek ze Zlína.

Do zlínské branky dvacetiletý Huf a záda mu kryl o rok mladší Michal Kořének. Marek Čiliak, který přišel do Zlína v tomto týdnu hostovat právě z Komety, do utkání na vlastní žádost nezasáhl.

Prvních pět minut odehrála Kometa podle předpokladu v tlaku a náporu, ale bez vyložené šance. Tu si nevypracovala ani v přesilové hře a naopak v ní inkasovala. Po laxní rozehrávce Muellera ve středním pásmu chtěl chybu napravit Vejmelka, ale namazal na hůl Fryšarovi, který do prázdné branky otevřel skóre.

Domácí se z laciného gólu nemohli vzpamatovat a byli potrestáni během deseti vteřin v 17. minutě. Nejprve z mezikruží pálil přesně Ferenc a vzápětí po další nedůslednosti v rozehrávce měl cestu k snadnému gólu otevřenou Honejsek.

Ani druhá třetina žádnou zásadní změnu v obrazu hry nepřinesla. Kometě nebyla nic platná převaha, když jí chyběla přesnost přihrávek, dravost a zakončení. Naopak v pohodě hrající Zlín dokázal své šance využívat. Ve 28. minutě vyhnal Vejmelku z brněnské branky čtvrtý gól z hole Šlahaře.

Zleva Silvester Kusko z Brna, Jakub Ferenc ze Zlína a brankář Zlína Daniel Huf.

Jeho nástupce Klimeš ale vydržel s čistým kontem necelých pět minut. Kubiš v pohodě objel bránu Komety, našel volného Honejska, jenž se nemýlil. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto, Zlín ve třetím dějství v přesilovce svůj náskok ještě pojistil, navíc neupustil od velmi dobré obrany, Kometa na ni jen velmi těžko hledala recept. Nakonec ho ani nenašla a poprvé v sezoně odcházela z ledu, aniž by dala jediný gól.

8. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 0:7 (0:3, 0:2. 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Fryšara, 17. Ferenc (Popelka), 17. Honejsek (Dufek, Řezníček), 28. Šlahař (Popelka, Fryšara), 33. Honejsek (Kubiš, Dufek), 50. Herman (J. Ondráček, D. Nosek), 59. Šlahař (Honejsek, Matyáš Hamrlík). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7545.
Brno: Vejmelka (28. Klimeš) - O. Němec, Svozil, Štencel, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič, - L. Horký, Plekanec, Plášek - Lev, J. Hruška, Orsava - Jenyš, Kusko, Kucsera. Trenéři: Fiala, Horáček, Pokorný a Oslizlo.
Zlín: Huf - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Matyáš Hamrlík - Dufek, Palmberg, Köhler - Okál, P. Sedláček, Herman - J. Ondráček, Honejsek, Kubiš - Šlahař, Popelka, Fryšara. Trenéři: Stavjaňa a Martin Hamrlík.