Olomouc - Brno 1:3Kometa odčinila debakl! Po obratu slaví výhru

29. Horký 1 : 1
42. Zaťovič 1 : 2
45. Hruška 1 : 3

Olomouc

Brněnští hokejisté si spravili chuť po ostudném debaklu se Zlínem, když v sobotní dohrávce 9. kola extraligy otočili zápas s Olomoucí a vybojovali výhru 3:1. Díky pátému vítězství z posledních šesti zápasů se Kometa posunula na třetí místo. Osmí Hanáci prohráli počtvrté za sebou.

Hráči Brna se radují z gólu proti Olomouci.

Úvodní dějství velké šance nenabídlo. Domácího brankáře Konráda prověřil v úvodu Hruška, Malec dokázal přerušit přečíslení dvou na jednoho, když vystihl Nahodilovu přihrávku na Buriana. Vejmelka si pak poradil se zakončením Tomečka i Skladaného. Konrád zase kryl Lvův pokus.

Ve 22. minutě při Irglově vyloučení pomohla Konrádovi po Němcově pokusu od modré čáry levá tyč. Po Oleszově faulu se Hanáci ubránili i 20 sekund ve třech proti pěti. V 25. minutě při plném počtu hráčů na ledě si poradil olomoucký gólman s Jenyšovou šancí.

Fanoušci Brna uctili transparentem památku Karla Gotta.

V 29. minutě se radovali z vedení domácí hráči. Burian za brankou úspěšně napadal Pyrochtu a puk se odrazil k Nahodilovi, který prostřelil Vejmelku. Ukončil tak čekání Olomouce na gól, trvající 188 minut a 26 sekund.

Hned za 36 sekund Kometa vyrovnala. Ondruška při pokusu o kličku za brankou obral o puk Plekanec a našel bekhendem mezi kruhy osamoceného Horkého, který se trefil k levé tyči.

Vzápětí při trestu Horkého mohl vrátit domácím vedení Irgl, ale místo zakončení nepřesně přihrál. V 37. minutě se snažil překvapit Vejmelku objetím branky Olesz, ale brněnský gólman zasáhl.

Zleva Vilém Burian z Olomouce, Michal Gulaši z Brna a brankář Brna Karel Vejmelka.

V poslední minutě druhé části měl po návratu z trestné lavice velkou šanci i domácí Strapáč. Po spolupráci s Kolouchem se dostal sám před Vejmelku, kterému po jeho blafáku do bekhendu pomohla levá tyč.

V úvodu třetí třetiny nevyužil po Tomečkově přihrávce možnost ani osamocený Klimek. V čase 41:05 se radovala Kometa. Kusko našel mezi kruhy Zaťoviče, který zamířil přesně k levé tyči. Další možnost měl Pyrochta a v 45. minutě už to bylo o dva góly. Vyrůbalíkovi sebral puk Hruška a překonal domácího brankáře mezi betony.

Zvýšit náskok Komety mohl ještě dvakrát Lev, jehož pokus v polovině závěrečného dějství Konrád zlikvidoval a v 54. minutě pomohla olomouckému gólmanovi horní tyč. Potom měl i v oslabení možnost Hruška, ale stav se už nezměnil ani v power play.

Dohrávka 9. kola hokejové extraligy:
HC Olomouc - HC Kometa Brno 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 29. Nahodil (Burian) - 29. L. Horký (Plekanec), 42. Zaťovič (Kusko, Malec), 45. J. Hruška. Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Valenta, Ondrušek, Dujsík, Švrček - V. Tomeček, Klimek, Ostřížek - Irgl, Kolouch, Strapáč - Olesz, Nahodil, Burian - Kořenek, Skladaný, Hecl. Trenéři: Moták a Tomajko.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Pyrochta, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, D. Mikyska - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Horký, Plekanec, Plášek - Lev, J. Hruška, Orsava - Jenyš, Kusko, Kucsera. Trenéři: Fiala, Horáček, Pokorný a Oslizlo.