Newyorský maraton vyhráli Kamworor a debutantka Jepkosgeiová

New York

Newyorský maraton ovládli keňští držitelé světových rekordů v půlmaratonu. Geoffrey Kamworor si zopakoval dva roky staré vítězství, Joyciline Jepkosgeiová vyhrála při svém maratonském debutu.

Keňský běžec Geoffrey Kamworor ovládl Newyorský maraton.

Předloňská vítězka Pražského půlmaratonu triumfovala v druhém nejlepším čase v historii závodu 2:22:38. Jen o sedm sekund zaostala za traťovým rekordem krajanky Margaret Okayové z roku 2003. Druhá doběhla loňská vítězka Mary Keitanyová z Keni, která usilovala o páté prvenství v populárním závodě.

Kamworor byl v cíli za 2:08:13, čímž překonal svůj vítězný výkon z předloňského ročníku o více než dvě a půl minuty. Na druhé místo odsunul krajana Alberta Korira a vylepšil loňskou třetí příčku. V cíli mu blahopřál i tréninkový partner Eliud Kipchoge, světový rekordman v maratonu.

Pro loňského vítěze Lelisu Desisu z Etiopie, který se postavil na start necelý měsíc po triumfu v náročném maratonu na mistrovství světa v Dauhá, skončil závod již po deseti kilometrech.