Karlovarskému Grígerovi byl dodatečně přiznán hattrick z Brna

Karlovy Vary

Slovenskému útočníkovi Dávidu Grígerovi z Karlových Varů byl dodatečně přiznán hattrick v nedělním utkání 19. kola extraligy na ledě Komety Brno, kde Energie vyhrála 7:2. Po kontrole podle videozáznamů byl nově označen za střelce branky na 6:2 v čase 40:33 místo Jakuba Fleka.

Zleva Lukáš Rousek ze Sparty a Dávid Gríger z Karlových Varů v utkání 20. kola extraligy. Ilustrační foto.

Dodatečně tak čtyřiadvacetiletý odchovanec Popradu oslavil první tříbrankový zápas v české extralize. "Dospělý (hattrick) ještě nebyl. Poslední byl asi, když byli na světě dinosauři. Naposledy to bylo snad někdy v juniorech, ale nesleduji to. Jsem za to šťastný, ale není to jen o mně, kopu práce tam odvedla celá lajna a celý tým," řekl Gríger klubovému webu.

Dvakrát se předtím Gríger trefil ve druhé třetině. Ve 24. minutě v přesilové hře zvýšil na 3:1 a 68 sekund před koncem druhého dějství upravil na 4:2. V této sezoně tak má na kontě z 20 utkání 19 bodů za devět gólů a deset asistencí.