Vítkovice - Plzeň 0:5Plzeň si zastřílela ve Vítkovicích, Kracík se blýskl hattrickem

4. Kodýtek 0 : 1
20. Kracík 0 : 2
46. Gulaš 0 : 3
51. Kracík 0 : 4
55. Kracík 0 : 5

Ostrava

Hokejisté Plzně zvítězili v nedělním 21. kole extraligy na ledě Vítkovic 5:0 a posunuli se v tabulce soutěže před Mladou Boleslav. Výhru hostí řídil útočník Jaroslav Kracík, který proti ostravskému celku skóroval hned třikrát. Čtvrté čisté konto v sezoně si připsal brankář Dominik Frodl.

Západočeši začali lépe a hned v úvodu šli do vedení. Byť jejich přesilovka byla dlouho kostrbatá a domácí tým ji úspěšně narušoval výborným forčekingem, zvládla ji Plzeň využít. Budík dělovkou od modré čáry trefil Kvasničku, puk se odrazil k Čerešňákovi, jenž přihrávkou z otočky našel volného Kodýtka, a ten střelou bez přípravy propálil brankáře Svobodu.

Vítkovice mohly záhy srovnat. Lotyšský útočník Razgals si přihrávkou zpoza branky všiml Deje, jeho ránu z první ovšem gólman Frodl reflexivně vyrazil mimo. Indiáni měli v průběhu první části mírně navrch a na závěr úvodní dvacetiminutovky si schovali druhý zásah. Přesně 45 sekund před první přestávkou Gulaš chytrou nahrávkou vysunul Kracíka, který kličkou do forhendu překonal Svobodu.

Ve vyrovnané druhé třetině gól nepadl. Čekalo se, zda Vítkovice dokážou nepříznivý vývoj utkání otočit podobně jako proti Pardubicím či Kometě, ale to se nestalo. Lídr kanadského bodování extraligy Gulaš totiž hned zkraje třetí části přidal třetí gól, pak se dvakrát v rozmezí necelých čtyř minut trefil Kracík a završil svůj hattrick.

Zlomení Ostravané nedokázali skórovat a podruhé za sebou prohráli. Naopak Plzeň po dvou porážkách v nejvyšší soutěži po vítězství 5:0 opět naplno bodovala. Na ledě Vítkovic vyhrála po více než roce.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň 0:5 (0:2, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 4. Kodýtek (Čerešňák, Budík), 20. Kracík (Gulaš, Kantner), 46. Gulaš (Kantner, Mertl), 51. Kracík (V. Němec, Rob), 55. Kracík (V. Němec). Rozhodčí: Jeřábek, Kika - Gebauer, Lederer. Vyloučení: Využití: Diváci: 5153.
Vítkovice: M. Svoboda - Kvasnička, Šidlík, Bodák, Trška, D. Krenželok, Výtisk, Gregorc - Schleiss, Roman, Bukarts - P. Zdráhal, Š. Stránský, Lakatoš - Razgals, Mallet, Dej - Guman, Werbik, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.
Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Budík, Vráblík, Jank, Kaňák, Moravčík - Gulaš, Mertl, Kantner - Rob, Kracík, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka - R. Vlach, Kolda. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.