Hradec Králové - Litvínov 6:2Hradec ukončil sérii porážek, odnesl to Litvínov

53. Hübl 4 : 2
59. Vincour 5 : 2
60. Rákos 6 : 2

Hradec Králové

Hokejisté Hradce Králové porazil v nedělním 21. kole extraligy Litvínov 6:2 a utnuli sérii pěti porážek. Severočeši si naopak pátý nezdar za sebou připsali. Rozhodující náskok si domácí vypracovali ve druhé třetině, ve které postupně zvyšovali až na 4:0. Hostům se podařilo snížit na 4:2, ale v závěru ještě dvakrát inkasovali.

Herní nepohoda obou celků se podepsala na nervózním začátku. Hradečtí dokonce ve vlastní přesilovce pustili hosty do velké šance. Gerhát však gólmana Mazance, nejlepšího hráče Mountfieldu v posledních utkáních, pokusem z úhlu nepřekonal. Podobně dopadl na druhé straně také Dragoun, odražený puk napálil golfovým úderem, ale namířil jen doprostřed branky.

Domácím nakonec pomohlo i štěstí. Pilař, útočník přeučený na obránce, nahodil ve 12. minutě puk od modré čáry, který propadl až do sítě. Třiadvacetiletý hráč působící převážně v první lize tak zapsal svůj první gól i kanadský bod v elitní soutěži.

Od té chvíle byli Východočeši jednoznačně lepší, což ale číselně potvrdili až ve druhé třetině. Tu však začali ve velkém stylu. Kapitán Smoleňák se hned po úvodním buly dostal do úniku, který zakončil bekhendovým blafákem. Honzík byl překonán, branka padla po šesti vteřinách hry. Nápor pokračoval, hosté měli prakticky jen jednu šanci. Bývalý útočník Hradce Jarůšek však pálil vedle. Mimo tohoto momentu vládli Východočeši. Velkou možnost měli Smoleňák i Perret, obránce Filip Pavlík trefil tyč.

Až poté přišly dva gólové údery. Ve 32. minutě napálil puk vyražený brankářem pod horní tyč Cingel a od vě minuty později se po samostatném úniku prosadil rychlík Chalupa. Honzíka pokořil střelou mezi betony.

Zdálo se být rozhodnuto, jenže hosté se ještě vrátili do hry díky matadorům. Ve 40. minutě využil přesilovku pohotovou ranou Lukeš. Ve třetí části, v 52. minutě, se pak exkluzivním gólem připomněl jeho dlouholetý kumpán z útoku Hübl. Veterán pálil z otočky - a naprosto přesně pod břevno. Verva však už další gól nepřidala, naopak v její power play skóroval do prázdné branky Vincour a šestý gól přidal v poslední minutě Rákos.

Mountfield Hradec Králové - HC Verva Litvínov 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. R. Pilař (R. Pavlík, Dragoun), 21. Smoleňák (Zámorský, Dragoun), 32. Cingel, 34. M. Chalupa (Zámorský), 59. Vincour, 60. Rákos (Smoleňák) - 40. F. Lukeš (T. Pavelka, V. Hübl), 53. V. Hübl (Trávníček). Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:7, navíc Vopelka - Jánošík 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4376.
Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Linhart, F. Pavlík, Šalda, Nedomlel, Rosandič, R. Pilař - Vincour, Rákos, Červený - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - Jergl, Koukal, Perret - Vopelka, Dragoun, R. Pavlík. Trenéři: V. Růžička, T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.
Litvínov: Honzík - Jánošík, L. Doudera, Baránek, Ščotka, Kudla, T. Pavelka - Mahbod, V. Hübl, F. Lukeš - Petružálek, M. Hanzl, Jarůšek - Myšák, J. Mikúš, Kašpar - Válek, Gerhát, Trávníček - Zygmunt. Trenéři: Šlégr, Kotrla a Skuhrovec.