Vítkovice - Sparta 1:3Sparta válí dál! Po vítězství navýšila náskok v čele tabulky a má extraligový rekord

9. Řepík 0 : 1
25. Sukel´ 0 : 2
45. Trška 1 : 2
47. Říčka 1 : 3

Hokejisté Sparty vyhráli v dohrávce 22. kola extraligy ve Vítkovicích 3:1 a navýšili v čele tabulky náskok před druhým Třincem na čtyři body. K triumfu Pražanů pomohl gólem a asistencí Robert Říčka a současně přispěl k natažení sparťanské šňůry výher na sedm. Pražané vyhráli v Ostravě podruhé v sezoně a zapsali desáté venkovní vítězství v řadě, čímž vytvořili extraligový rekord. Vítkovice naopak už jedenáct zápasů čekají na výhru v normální hrací době.

Hráči Sparty se radují z prvního gólu proti Vítkovicím.

Sparta do zápasu vstoupila lépe. Krátce poté, co odolala úvodnímu oslabení, šla do vedení. Blainovu ránu před brankou tečoval v deváté minutě Řepík a puk si našel cestu mezi betony Dolejše, který zastoupil v bráně zraněnou jedničku Svobodu.

Vítkovice se proti dobře bruslícímu soupeři toporně prosazovaly. A minimum možností, které se jim naskytly, nevyužívaly. Lakatoš se v 11. minutě dostal při vlastním oslabení do samostatného nájezdu, ale blafák nedokázal zakončit.

Zleva Nicolas Werbik z Vítkovic a Lukáš Pech ze Sparty.

Sparta tahala za delší konec i ze startu druhé části. Hosté v 25. minutě narušili a zachytili vítkovickou rozehrávku ještě ve svém útočném pásmu a Sukeľ po rychlé kombinaci s Říčkou a Kudrnou švihem překonal Dolejše podruhé.

Další naději domácích propásl v 38. minutě Dej, jehož dorážku zblízka Sedláček výborně vyrazil. Jenže zářivý okamžik sparťanský gólman devalvoval ve 45. minutě - hrubě podcenil Trškovo nahození zpoza červené čáry a lehoučkou střelu pustil za záda. Vítkovice skórovaly po 132 minutách.

Domácí na začátku třetí části výrazně ožili a chvíli to vypadalo, že by mohli předvést další ze svých obratů. Ale Sparta už jim další vzduch k nadechnutí nedala a sama hbitě kontrovala. Košťálkovu bombu ještě zastavila tyčka, ale v přesilovce se do křížné Pechovy přihrávky přesně z voleje opřel Říčka a bylo to 1:3.

Brankář Daniel Dolejš z Vítkovic během utkání se Spartou.

Hosté pak nevyužili ještě krátkou přesilovku pět na tři a další šance při hře pět na pět. Čtvrtý gól měl na holi Buchtele, ale po ideální přihrávce Formana mu puk před prázdnou bránou sklouzl. A sólový nájezd na Dolejše neproměnil v 59. minutě ani Smejkal.

Dohrávka 22. kola extraligy
Vítkovice - Sparta 1:3
Branky a nahrávky: 45. Trška (Š. Stránský) - 9. Řepík (Blain, Tomášek), 25. Sukeľ (Říčka, A. Kudrna), 47. Říčka (Pech). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. Diváci: 4509.
Vítkovice: Dolejš - Bodák, Šidlík, Trška, Gregorc, D. Krenželok, Výtisk, T. Černý - Roberts Bukarts, Š. Stránský, Razgals - Mallet, Lakatoš, Dej - P. Zdráhal, O. Roman, Schleiss - Guman, Werbik, J. Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.
Sparta: J. Sedláček - Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Jurčina, Polášek, Košťálek, Piskáček - Smejkal, Tomášek, Řepík - A. Kudrna, Sukeľ, Říčka - Buchtele, Pech, Forman - Rousek, Vitouch, Dvořáček. Trenéři: Krupp a J. Nedvěd.