Litvínov - Pardubice 4:3 SNLitvínov zdolal Pardubice v nájezdech, rozhodl Kašpar

Litvínov

Hokejisté Litvínova porazili v utkání 29. kola extraligy Pardubice 4:3 po samostatných nájezdech. Hosté se po bezbrankové první třetině prosadili jako první, ale Severočeši vývoj ještě do druhé přestávky otočili. Vedení 3:1 ale v závěru ztratili, rozhodl tak až v nájezdech Lukáš Kašpar, který skóroval i během základní doby. V dresu vítězů byl u tří gólů (1+2) obránce Tomáš Pavelka.

Hosté měli v úvodu štěstí po zakončení Petružálka. Ve 13. minutě pykal jako první v utkání Kusý, jenže domácí hned v úvodu početní výhody propadli a Harju jel sám na gólmana Honzíka, ale ten ho vychytal. Stejně dobře si vedl i při Látalově ráně z první. Kantor se naopak vyznamenal proti pokusu Lukeš, neuspěl ani dorážející Trávníček.

Ve druhé třetině už přišly i góly. Když z ní uběhlo 94 sekund, Beran tečoval ránu Juraje Mikuše a poslal Východočechy do vedení. Právě Mikuš se ale provinil proti pravidlům před polovinou základní doby a domácím stačilo na využití přesilovky pouhých sedm sekund: Pavelka oslovil z modré čáry Mahboda, ten ale místo střely krásně našel ještě na druhém kruhu Kašpara a ten trefil odkrytou branku. Sám Pavelka pak navíc dokonal obrat v čase 39:58, když se prosadil střelou od modré čáry.

Když po 79 sekundách ze třetí části zvýšil Jarůšek už na 3:1, vypadalo to s hosty bledě. V 54. minutě mohl snížit Mikuš, jenže neuspěl. A stejně dopadli hráči Dynama i v následující přesilovce. Na začátku 57. minuty pak museli sami do čtyř za špatné střídání, jenže domácí selhali v prostoru kolem své branky a Poulíček po Kubátově chybě snížil. Pardubičtí to pak již v plném počtu zkusili s hrou bez brankáře a Mandát vyrovnal.

Prodloužení nerozhodlo a došlo tak až na nájezdy. Harju, Hübl a Kindl neuspěli, na Lukešovu trefu odpověděl Mandát, ale domácím vrátil vedení Kašpar. Tybor následně nedal a Hedberg vyšvihl "Forsbergův" blafák, čímž definitivně rozjásal domácí.

Litvínov - Pardubice 4:3 SN (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Kašpar (Mahbod, T. Pavelka), 40. T. Pavelka (Petružálek, F. Lukeš), 42. Jarůšek (T. Pavelka), rozhodující sam. nájezd Kašpar - 22. M. Beran (Mikuš, Poulíček), 58. Poulíček, 59. Mandát (J. Mikuš, J. Zdráhal). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 6011 (vyprodáno).
Honzík - Jánošík, Ščotka, Kudla, T. Pavelka, Říha, Kubát - Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - Mahbod, M. Hanzl, Jarůšek - Kašpar, J. Mikúš, Hedberg - Jurčík, Helt, Trávníček. Trenér: Kýhos.
Kantor - Voráček, Kolář, Nedbal, Eklund, J. Zdráhal, J. Mikuš - Tybor, Mandát, Kusý - D. Kindl, R. Vlach, Harju - Látal, Poulíček, Beran - M. Machač, Matys, Voženílek. Trenér: Razým.