Nižněkamsk - Čeljabinsk 3:4 SNHyka dvěma góly pomohl Čeljabinsku k obratu

Moskva

Český útočník Tomáš Hyka v KHL pomohl dvěma góly hokejistům Čeljabinsku k vítězství 4:3 po samostatných nájezdech v Nižněkamsku. Gól zaznamenal i jeho krajan a druhý nejproduktivnější hráč soutěže Dmitrij Jaškin, ale Dynamo Moskva přesto v Nižním Novgorodu prohrálo 4:6.

Čeljabinsk v Nižněkamsku prohrával už 0:3 a Hyka dvěma góly odstartoval obrat. Poprvé se prosadil ve 49. minutě po přihrávce Lukáše Sedláka, podruhé se trefil pět minut před koncem a vylepšil svou bilanci v posledních třech zápasech na pět branek. Hostům podařilo i srovnat a po bezbrankovém prodloužení rozhodli v nájezdech.

Jaškin v úvodu druhé třetiny vyrovnával na 2:2 a srovnat krok se soupeřem poté Dynamo dokázalo ještě dvakrát. Na gól domácího Tye Rittieho z 53. minuty na 5:4 už ale odpověď nenašlo a ještě inkasovalo do prázdné branky. Jaškin má v produktivitě KHL na kontě 51 bodů (22+29) a na vedoucího spoluhráče Vadima Šipačova ztrácí čtyři body.