Schalke - Mönchengladbach 2:0Hosté nevyužili šanci na první místo, Schalke rozhodlo po poločase

Fotbalisté Schalke zvítězili v předehrávce 18. kola bundesligy na svém hřišti nad Borussií Mönchengladbach 2:0 a posunuli se na páté místo. Hosté i přes porážku zůstávají druzí, předstihnout je však v nedělním duelu může Bayern Mnichov.

Fotbalisté Schalke se radují z branky

Dostat se aspoň na pár hodin do čela bundesligy měli fotbalisté Borussie Mönchengladbach na hřišti Schalke. Sny hostů se však začaly bortit krátce po začátku druhého poločasu, když se ve 48. minutě prosadil přesnou přízemní střelou k pravé tyči l německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu.

Parádní moment ukázali domácí fotbalisté v 58. minutě, když rychlou akcí zcela vyšachovali obranu Borussie a Gregoritsch měl už jednoduchou práci a zvýšil na 2:0.

Hosté se již na odpověď nezmohli a připsali si tak pátou porážku v sezoně. Schalke se v neúplné tabulce posunulo na čtvrté místo, která mu zaručuje účast v Lize mistrů.