Sparta - České Budějovice 1:0Letenští s šestnáctiletým kapitánem otevřeli přípravu hubeným vítězstvím

Kondičních dávek bylo víc než dost, už se těšili také na míč. Fotbalisté pražské Sparty v prvním utkání zimní přípravy doma na Strahově zdolali prvoligového nováčka České Budějovice 1:0. Jediný gól vstřelil norský obránce Andreas Vindheim. Raritou byl šestnáctiletý odchovanec Adam Karabec, který přivedl Spartu na hřiště s kapitánskou páskou. V přiloženéím videu se můžete podívat na reportáž.

Sparta v přípravě porazila České Budějovice 1:0. Nastoupil i talent Adam Karabec. Jak mu to šlo? Video: Sport.cz

Sparta o nejtěsnějším vítězství rozhodla v 16. minutě. Debutant Polidar rozehrál rohový kop nakrátko na Kangu, který nacentroval na Vindheima a ten hlavou přehodil brankáře Křížka. Do konce první půle si obě mužstva vytvořila šance, krátce před pauzou zblízka netrefil míč domácí šestnáctiletý talent Karabec.

Pražané do druhé půle nastoupili v kompletně jiném složení a příležitostí na obou stranách ubylo. V 73. minutě Kozákovu hlavičku zlikvidoval Křížek. Jeho gólmanský protějšek Heča zase vychytal Mršiče.

„Výsledek nebyl až tak důležitý, spíše nastavení hráčů. Přece jen jsme ještě stále v závěru kondičního bloku. Druhý poločas jsme z mého pohledu zvládli mnohem lépe," hodnotí trenér Václav Jílek dva dny poté, co hráčům naordinoval úsekové běhy.

Mladičký Karabec se ve Spartě vydává ve stopách Adama Hložka, dalšího nadaného teenagera.

„Trochu zapadl do prvního poločasu. Jinak nás ale Karabec přesvědčuje, že v něm třímá obrovský potenciál. Teď se musí vyrovnat se zátěží a nároky dospělého fotbalu," poznamenává Jílek.

Přípravné fotbalové utkání:
Sparta Praha - Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)
Branka: 16. Vindheim.
Sparta - I. poločas: Nita - Vindheim, Štetina, Krejčí, Hanousek - Polidar, Mandjeck, Kanga, Sáček, Karabec - Tetteh.
II. poločas: Heča - Zahustel, Kaya, Costa, Frýdek - Graiciar, Trávník, Fortelný, Plavšič - Juliš, Kozák. Trenér: Jílek
Č. Budějovice: Křížek - Čolič (46. Kladrubský), Havel, Talovierov (59. Polom), Novák - Čavoš, Havelka - Brandner, Javorek (46. Kulhánek), Mršič - Schranz (59. Táborský). Trenér: Horejš