Vítkovice - Liberec 3:7Bílí Tygři nasadili po výhře nad Vítkovicemi k trháku

43. Hudáček 1 : 7
49. Mallet 2 : 7
58. Bukarts 3 : 7

Ostrava

Hokejisté Liberce díky pěti gólům ve druhé třetině zvítězili v dohrávce 29. kola Tipsport extraligy nad Vítkovicemi 7:3 a upevnili si pozici lídra soutěže. Na druhou Spartu navýšili Bílí Tygři náskok na čtyři body, navíc mají proti Pražanům odehrány o dva zápasy méně. Hattrickem se v dresu vítězů blýskl slovenský útočník Libor Hudáček.

Brankář Liberce Dominik Hrachovina řeší atak Petera Tršky z Vítkovic.

S dvěma novými akvizicemi Rosandičem a Hruškou začaly Vítkovice zápas proti favoritovi nadějně a po Indrákově pohotovém voleji se v sedmé minutě dostaly do vedení. A přestože hosté působili hokejověji, víc šancí měli domácí a Hrachovinu od druhé branky hned třikrát zachránila tyčka, kterou trefili Indrák, Lakatoš i Razgals.

Hosté manko smazali v 10. minutě. Hudáček se po brejku protáhl zprava před Svobodu a bekhendem puk zasunul do sítě.

Vítkovický Miroslav Indrák se raduje ze vstřeleného gólu v duelu s Libercem.

Začátek druhé části přinesl liberecký knokaut. V rozmezí čtyř minut se stav změnil na 1:5. Šmíd v přesilovce příklepem dostal hosty do vedení, o minutu později sebral vyražený puk Krenželok a bekhendovou kličkou překonal Svobodu potřetí.

Situace před vítkovickým brankářem Miroslavem Svobodou, uprostřed Robert Černý z Vítkovic a Adam Najman z Liberce.

Následně Liberec dvakrát využil přesilovku: bombou bez přípravy poslal Svobodu na střídačku opět Hudáček, ale i náhradník Dolejš zakrátko lovil puk z brány, když ho po další přesilovkové kombinaci volejem prostřelil Birner.

Úvodní pětiminutovka druhé části zápas rozhodla a Liberec už dál pouze kontroloval vysoké vedení. V 32. minutě se po individuálním průniku bekhendem prosadil Musil a v nástupu do třetího dějství zkompletoval hattrick Hudáček, který zblízka zakončil další liberecký kontr do otevřené obrany.

Hráči Liberce (zleva) Vratislav Kunst, Adam Musil, Rostislav Marosz a Jan Ordoš se radují z gólu.

Utkání už se jen dohrávalo. Sedmigólovou šňůru hostů pak dokázal přerušit Mallet, jenž zblízka dopravil puk za Hrachovinu. V 58. minutě ještě zmenšil výši prohry neobsazený Bukarts.

Vítkovice se po sedmibrankovém přídělu propadly se 138 inkasovanými góly na pozici nejhůře bránícího mužstva soutěže.

Dohrávka 29. kola hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 3:7 (1:1, 0:5, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Indrák (Schleiss, R. Černý), 49. Mallet (Dej, R. Veselý), 58. Robert Bukarts (Roman, Lakatoš) - 10. L. Hudáček (Birner), 21. Šmíd (Birner), 22. L. Krenželok (Zachar, P. Jelínek), 24. L. Hudáček (Birner, Lenc), 25. Birner (Šmíd, Lenc), 32. A. Musil (Kotvan), 43. L. Hudáček (Birner, Knot). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Kis, Rožánek. Vyloučení: 5:4, navíc Graborenko (Liberec) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 3659.
Vítkovice: M. Svoboda (24. Dolejš) - Trška, Výtisk, Gregorc, Rosandič, R. Černý, L. Kovář, Kvasnička - Lakatoš, O. Roman, Roberts Bukarts - Indrák, J. Hruška, Schleiss - Mallet, R. Veselý, Dej - T. Kubalík, Werbik, Razgals. Trenér: Trličík.
Liberec: Hrachovina - Šmíd, Knot, Derner, Graborenko, Kotvan, Hanousek, od 30. navíc Kunst - Lenc, L. Hudáček, Birner - Ordoš, Marosz, A. Musil - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Rychlovský, A. Najman, J. Vlach. Trenér: Augusta.