Washington - Montreal 3:4 PPHon na Pastrňáka! Ovečkin atakoval magickou hranici. Jak odpověděl Matthews?

Český útočník David Pastrňák se udržel v čele pořadí střelců NHL této sezony, i když byli v akci oba jeho hlavní konkurenti. Rus Alexander Ovečkin vstřelil svůj 699. gól v NHL při porážce Washingtonu s Montrealem 3:4 v prodloužení. Už jen jediný zásah ho tak dělí od magické sedmistovkové hranice a s 41 góly se zároveň přiblížil na rozdíl dvou tref aktuálním lídrům tabulky kanonýrů v této sezoně Pastrňákovi a Austonu Matthewsovi.

Ruský útočník Alexander Ovečkin se raduje z 699. gólu v NHL v kariéře.

Zatímco v noci ze středy na čtvrtek čeští hokejisté v zámoří excelovali, tentokrát se tolik nedařilo. Ovečkinův ofenzivní spoluhráč Jakub Vrána se stejně jako jeho parťáci z obrany Radko Gudas a Michal Kempný bodově vůbec neprosadili.

Ruský bohatýr, který čekal na gól pět zápasů, navnadil fanoušky ve Washingtonu v osmé minutě zápasu, když puk přistrčený od Nicklase Bäckströma po vyhraném buly švihem poslal do brány ke vzdálenější tyči. Zdálo se, že vstup do zatím osmičlenné elitní skupiny sedmistovkových kanonýrů je na spadnutí.

Jenže žádná z dalších pěti Ovečkinových střel se už neujala, navíc Montreal, oživující poslední zbytky nadějí na play off, se nadechl k obratu, který v první minutě prodloužení svým druhým gólem v utkání dokonal Ben Chiarot. Capitals tak prohráli potřetí za sebou.

Útočník Washingtonu Alexander Ovečkin v duelu s Montrealem.

Na čele Metropolitní divize mají shodně 80 bodů s Pittsburghem, který vyfasoval debakl 0:4 v Torontu. To tak drží postupovou pozici do play off.

V dresu Malple Leafs ale nevyužil šanci osamostatnit se v pořadí kanonýrů Auston Matthews, jenž si připsal pouze asistenci u přesilovkové trefy Williama Nylandera.

Frk se znovu trefil

Jediným úspěšným českým střelcem se ve čtvrtek stal Martin Frk, který zapouští kořeny v prvním týmu Los Angeles. V duelu s Floridou přišla jeho chvíle na konci druhé třetiny, kdy si najel před brankoviště a po přihrávce Gabriela Vilardiho od zadního mantinelu pohotově skóroval.

Kings poslal do vedení 4:3 a přispěl tak ke konečné výhře 5:4. Frk se trefil podruhé za sebou a v osmi zápasech, k nimž v sezoně nastoupil, nasbíral už pět gólů.

Parádní přihrávkou se blýskl český útočník New Jersey Devils Pavel Zacha, po jehož dlouhém pasu z vlastního obranného pásma srovnal zápas se San Jose Jesper Bratt. Obrat na konečných 2:1 obstaral PK Subban.

Zacha si vytvořil 26. bodem v sezoně (6+20) nové kariérní maximum v NHL.

Bod za asistenci zaznamenal také Ondřej Palát, jehož Tampa ale prohrála na ledě Vegas Golden Knights 3:5.

Marně tentokrát ostřeloval bránu Columbusu útočník Philadelphie Jakub Voráček, jenž navíc skončil zápas se zápornou bilancí při pobytu na ledě -1. Jeho tým nakonec díky gólu v prodloužení od Kevina Hayese vydřel výhru 4:3.

Toronto - Pittsburgh 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 28. Muzzin, 31. W. Nylander, 34. Kapanen, 44. Hyman. Střely na branku: 30:24. Diváci: 19 386. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. Muzzin, 3. Tavares (všichni Toronto).
New Jersey - San Jose 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 37. Bratt (Zacha), 43. P.K. Subban - 8. Heed. Střely na branku: 25:37. Diváci: 13 941. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. P.K. Subban, 3. N. Gusev (všichni New Jersey).
Washington - Montreal 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 8. Ovečkin, 38. Eller, 60. T. Wilson - 41. a 61. Chiarot, 18. S. Weber, 39. Gallagher. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Chiarot (Montreal), 2. T. Wilson (Washington), 3. S. Weber (Montreal).
Columbus - Philadelphia 3:4 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 1. Bjorkstrand, 10. N. Foligno, 24. Matteau - 10. Konecny, 35. Aube-Kubel, 36. Giroux, 64. K. Hayes. Střely na branku: 31:33. Diváci: 18 365. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes (Philadelphia), 2. N. Foligno (Columbus), 3. Konecny (Philadelphia).
Ottawa - Winnipeg 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)
Branky: 12. N. Paul - 17., 18. a 59. Scheifele, 25. Connor, 26. Ehlers. Střely na branku: 30:34. Diváci: 11 183. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele, 2. Connor, 3. Laine (všichni Winnipeg).
St. Louis - Arizona 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 52. R. O'Reilly. Střely na branku: 46:14. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly (St. Louis), 2. Raanta (Arizona), 3. Parayko (St. Louis).
Vegas - Tampa Bay 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 19. Martinez, 27. Stastny, 37. Mark Stone, 41. Reaves, 41. Pacioretty - 36. a 58. Stamkos, 8. Shattenkirk (Palát). Střely na branku: 33:27. Diváci: 18 376. Hvězdy zápasu: 1. Martinez, 2. Mark Stone, 3. Pacioretty (všichni Vegas).
Los Angeles - Florida 5:4 (2:2, 2:1, 1:1)
Branky: 2. Vilardi, 16. Doughty, 31. Moore, 39. Frk, 53. B. Hutton - 8. a 9. Barkov, 24. Huberdeau, 41. Hoffman. Střely na branku: 40:29. Diváci: 16 911. Hvězdy zápasu: 1. Vilardi (Los Angeles), 2. Huberdeau (Florida), 3. Doughty (Los Angeles).