Toronto - Carolina 3:6Senzace v NHL! Zraněného Mrázka narychlo nahradil místní rolbař a vychytal výhru

Neuvěřitelný příběh se odehrál v noci na sobotu v Torontu, na jehož ledě se v klání NHL představili hokejisté Caroliny. Ti museli v utkání vystřídat dva zraněné gólmany. Nouzově povolaný David Ayres, jenž si v Torontu vydělává jako rolbař a vypomáhá jako rezervní gólman v trénincích, se rychle převlékl, stoupl si do brány Hurikánů a osmi zákroky pomohl svému novému týmu k výhře 6:3.

Nino Niederreiter (21) a Martin Nečas (88) se radují z výhry s Davidem Ayresem, rolbařem v torontské hale, který při zranění dvou gólmanů narychlo vypomohl Carolině při výhře 6:3.

Kanaďana Jamese Reimera, jenž byl jedničkou Caroliny pro zápas v Torontu, poznamenala srážka se spoluhráčem a po 31 minutách hry odstoupil kvůli zranění v horní polovině těla také Petr Mrázek, jehož vyřadila srážka s Kylem Cliffordem z týmu soupeře.

Do branky se tak za stavu 3:1 pro Hurikány musel narychlo postavit místní rolbař, kterému se v útrobách haly ve spěchu vyhotovila jmenovka na dres s číslem 90. 42letý David Ayres dosud chytal jen v nižších juniorských soutěžích, ale pro Hurikány se stal klíčovou postavou.

Z deseti střel Javorových listů propustil jen dvě, jedovatou ránu Johna Tavarese a dorážku Pierra Engvalla. V posledních vteřinách symbolicky lapil nahození Kylea Clifforda a vzápětí jej obklopili nadšení hráči Caroliny včetně Martina Nečase, který k výhře 6:3 přispěl gólem z dorážky a asistencí v přesilové hře.

Aby byl dojemný příběh doveden až do nejsladšího možného konce, byl Ayres ještě vyhlášen mužem zápasu.

Pastrňák utíká soupeřům

David Pastrňák se osamostatnil na čele tabulky střelců, když proti Vancouveru vstřelil svůj 44. a 45. gól v sezoně. Na druhého Austona Matthewse má náskok dvou branek. Amerického forvarda jistě musí štvát, že se neprosadil zrovna proti již zmíněnému rolbaři v bráně Caroliny.

Rodák z Havířova si však své dvě trefy proti Vancouveru příliš neužil. Při prvním gólu na 1:1 sice unikl obráncům a parádním forhendovým blafákem překonal Jacoba Markströma, dojíždějící Alexander Edler však českého kanonýra vzápětí srazil na zadní mantinel.

Pastrňák se z bolestivého nárazu oklepal a pokračoval v utkání. Jeho týmu, za který ještě nenastoupil čerstvě příchozí Ondřej Kaše, se vůbec nedařilo. Druhý gól zaznamenal Pastrňák při přesilovce ve třetí třetině. Ranou z úhlu však už jen snižoval na 2:6, zápas nakonec pro jeho mužstvo skončil hrozivou prohrou 3:9.

Palát se trefil proti Arizone

Columbusu se už osm zápasů za sebou nedaří vyhrát v řádné hrací době. Proti Nashvillu Modrokabátníci po první třetině prohrávali 0:2, po změně stran však otočili na 3:2, ale ještě před druhou přestávkou stihl vyrovnat Colton Sissons. Po bezbrankové třetí třetině a prodloužení musely o výhře Predátorů rozhodnout nájezdy, v nichž dokonce došlo na osm sérií.

Ondřej Palát vstřelil svůj patnáctý gól v sezoně, prohru Tampy 3:7 s Arizonou však neodvrátil. Český útočník při své trefě paradoxně těžil ze své skvělé defenzivní práce, když tvrdým hitem nejprve získal kotouč v obranném pásmu, poté jej sám zavezl do útočného pásma a na konci akce sjel před bránu dorazit ránu Camerona Gaunce.

Jestli se nějakému klubu aktuálně daří, jsou to Rangers, kteří vyhráli sedmý z posledních osmi zápasů, když zdolali 3:2 San Jose Sharks. Za poražené mužstvo se hned dvakrát trefil Joe Thorton, o němž se dva dny před koncem přestupového období spekuluje, že by mohl Žraloky opustit. Na straně vítězů se 44 zákroky blýskl gólman Igor Šesťorkin.

Povedený den měl také brankář Motrealu Carey Price, jenž pochytal všech 30 střel Ottawy a dovedl tak Montreal k výhře 3:0.

Voráček asistoval u vítězné branky, Ovečkin dal 700. gól

Ruský kanonýr Alexandr Ovečkin z Washingtonu jako osmý hráč v historii NHL dosáhl na hranici 700 branek. Ve 45. minutě vyrovnal na ledě New Jersey na 2:2, ale Capitals nakonec prohráli 2:3.

Voráček si připsal asistenci šťastně. V 35. minutě se od něj odrazila střela Matta Niskanena mezi kruhy před Seana Couturiera, který zvýšil na 3:0.

Dvoubrankový náskok zařídil Philadelphii dvěma góly v první polovině úvodního dějství Scott Laughton. Za Jets pak snížili Josh Morrisey s Patrikem Lainem na rozdíl jediného gólu, ale výhru Philadelphie pojistil v 50. minutě Tyler Pitlick.

Frolík bodoval poprvé po deseti zápasech. Ve 46. minutě předal na obranné modré čáře puk Marcusi Johanssonovi, jehož přihrávku od pravého mantinelu usměrnil za Tristana Jarryho Jeff Skinner. Trefil se po 22 zápasech a zvýšil na 4:1. Dvěma góly se pod čtvrtou výhru Sabres z uplynulých pěti zápasů podepsal Jack Eichel.

Čtyřiatřicetiletý Ovečkin po předchozím pětizápasovém gólovém půstu skóroval ve druhém utkání za sebou. Na hranici 700 gólů před ním dosáhli Wayne Gretzky (894), Gordie Howe (801), Jaromír Jágr (766), Brett Hull (741), Marcel Dionne (731), Phil Esposito (717) a Mike Gartner (708). V tabulce střelců této sezony se Ovečkin se 42 brankami přiblížil na rozdíl gólu k vedoucím Davidu Pastrňákovi z Bostonu a Austonu Matthewsovi z Toronta.

Ani Ovečkinův gól ale nezabránil čtvrté prohře Capitals za sebou. V čase 58:01 rozhodl ve prospěch Devils Damon Severson.

Výsledky NHL
New Jersey - Washington 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 13. Bratt, 33. Simmonds, 59. Severson - 35. T. Wilson, 45. Ovečkin. Střely na branku: 29:35. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Severson, 2. Blackwood (oba New Jersey), 3. Ovečkin (Washington).
Philadelphia - Winnipeg 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 3. a 10. Laughton, 35. Couturier (Voráček), 50. Pitlick - 39. Morrissey, 43. Laine. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19.870. Hvězdy zápasu: 1. Laughton (Philadelphia), 2. Laine (Winnipeg), 3. Couturier (Philadelphia).
Pittsburgh - Buffalo 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Branky: 32. a 58. Malkin - 11. a 53. Eichel, 1. Girgensons, 7. S. Reinhart, 46. Skinner (Frolík). Střely na branku: 43:26. Diváci: 18.620. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. C. Hutton (oba Buffalo), 3. Malkin (Pittsburgh).
Toronto - Carolina 3:6 (1:0, 2:4, 0:2)
Branky: 20. Kerfoot, 34. Tavares, 36. Engvall - 31. a 41. Foegele, 26. Wallmark, 30. Niederreiter (Nečas), 34. T. Teräväinen, 44. Nečas. Střely na branku: 26:47. Petr Mrázek odchytal za Carolinu 25:09 minuty, inkasoval jeden gól z 15 střel a úspěšnost zásahů měl 93,33 procenta. Diváci: 19.414. Hvězdy zápasu: 1. Ayres, 2. Foegele, 3. Nečas (všichni Carolina).
Ottawa - Montreal 0:3 0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 2. a 11. Domi, 38. Byron. Střely na branku: 30:37. Diváci: 18.374. Hvězdy zápasu: 1. Domi, 2. Byron, 3. Price (všichni Montreal).
NY Rangers - San Jose 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 10. a 47. Fast, 38. Zibanejad - 18. a 34. Thornton. Střely na branku: 33:46. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. Fast (oba NY Rangers), 3. Thornton (San Jose).
Nashville - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (2:0, 1:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 1. Johansen, 11. Mikael Granlund, 39. Sissons, rozhodující sam. nájezd Grimaldi - 21. Jenner, 25. Robinson, 38. Bemström. Střely na branku: 36:43. Diváci: 17.549. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Saros, 3. Grimaldi (všichni Nashville).
Arizona - Tampa Bay 7:3 (2:1, 2:2, 3:0)
Branky: 18. a 55. Garland, 19. a 52. Keller, 26. Söderberg, 32. Richardson, 59. Stepan - 4. Cirelli, 29. Palát, 31. B. Point. Střely na branku: 41:30. Diváci: 14.825. Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. Keller, 3. Ljubuškin (všichni Arizona).
Vancouver - Boston 9:3 (2:1, 3:0, 4:2)
Branky: 52. a 54. Toffoli, 5. Stecher, 12. Horvat, 26. Gaudette, 35. Pearson, 36. Eriksson, 41. E. Pettersson, 59. Virtanen - 8. a 47. Pastrňák, 49. Ch. Wagner. Střely na branku: 35:37. Diváci: 18.871. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Stecher, 3. Horvat (všichni Vancouver).
Vegas - Florida 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 41. a 59. R. Smith, 12. Nosek, 33. W. Carrier, 40. Pacioretty - 4. Hoffman, 21. Dadonov, 46. Saarela. Střely na branku: 39:35. Diváci: 18.480. Hvězdy zápasu: 1. W. Carrier, 2. Nosek, 3. Theodore (všichni Vegas).
Los Angeles - Colorado 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 5. A. Wagner - 37. Graves, rozhodující sam. nájezd Donskoi. Střely na branku: 21:31. Pavel Francouz odchytal celý zápas, inkasoval jeden gól z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 95,24 procenta. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. MacKinnon, 3. Donskoi (oba Colorado).