V semifinále poháru je obhájce Bayern i Saarbrücken z čtvrté ligy

Berlín/Praha

Fotbalisté Bayernu Mnichov postoupili do semifinále Německého poháru. Obhájci trofeje zvítězili na hřišti Schalke 1:0 brankou Joshuy Kimmicha, jehož střela z hranice šestnáctky prošla ve 40. minutě pod nohama dvou protihráčů až do sítě.

Fotbalisté Bayernu se radují z gólu v pohárovém utkání proti Schalke.

Senzační postup do semifinále slaví fotbalisté Saarbrückenu, kteří se mezi čtveřici nejlepších v domácím poháru dostali jako první klub ze čtvrté nejvyšší soutěže v historii. Vedoucí tým regionální ligy jihozápad vyhráli nad prvoligovým Düsseldorfem 7:6 na pokutové kopy, po 120 minutách byl stav nerozhodný 1:1.

Hrdinou zápasu byl brankář Saarbrückenu Daniel Batz, který zlikvidoval pět pokutových kopů. Jednu penaltu chytil v normální hrací době a čtyři v rozstřelu.