Jágr zařídil výhru Rangers, Lehtonen vychytal Blesky

NEW YORK

Útočník Jaromír Jágr pomohl hokejistům New Yorku Rangers k výhře 2:1 nad Pittsburghem v prodloužení. Hvězda Jezdců otevřela v přesilovce skóre, po vyrovnání Talbota rovněž v početní výhodě Jágr připravil v nastavení gól pro Druryho. Ve druhém pondělním zápase zvítězila Atlanta 2:0 v Tampě Bay, oba góly vstřelil Rus Kovalčuk.

Rangers jsou ve Východní konferenci na čtvrtém místě, Pittsburgh vede. Tučňáci díky zisku bodu za prohru v prodloužení překonali stobodovou hranici, což se ve Východní konferenci letos ještě žádnému celku nepodařilo. Pro Druryho to byla už sedmá vítězná trefa v sezóně, celkem jich zkušený útočník nasbíral už 44. Zápas nedohrál domácí veterán Brendan Shanahan, který si podle stránek NHL zranil sval ve spodní části těla.

Atlanta a Tampa Bay se letos do vyřazovací části nepodívají, oba celky jsou na samém dně Východní konference. Pondělní utkání rozhodl Rus Ilja Kovalčuk, který vstřelil v Tampě Bay oba góly hostí. Rus pět minut před koncem po asistenci Roberta Holíka otevřel skóre, 58 sekund před koncem pečetil výsledek do prázdné branky. V aktuálním ročníku to byly už trefy č. 51 a 52, Kovalčuk tak vyrovnal své dosavadní maximum zpřed tří let.

Druhým hrdinou byl finský brankář Kari Lehtonen, který výhru jistil 36 zákroky a po zásluze vychytal čisté konto.

NY Rangers - Pittsburgh 2:1 v prodl. (0:0,1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 32. Jágr, 62. Drury (Jágr) - 51. Talbot. Zásahy brankářů: Lunqvist 22/21 - Fleury 27/25. Diváci: 18 200. Tři hvězdy zápasu: Drury, Lundqvist, Callahan (všichni NY Rangers).
Tampa Bay - Atlanta 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 55. a 60. Kovalčuk (na druhou Holík). Zásahy brankářů: Smith 23/22 - Lehtonen 36/36. Diváci: 17 441.Tři hvězdy zápasu: Lehtonen, Kovalčuk (oba Atlanta, M. Smith).
15. Los Angeles7931741222:25569
Poznámka: Týmy označené "x" si zajistily účast v play off, "y" znamená jisté prvenství v divizi. První tři místa patří vedoucím celkům jednotlivých divizí.