Marek skóroval už potřinácté, Omsk prohrál s CSKA

MOSKVA

Třináctým gólem v sezóně zpečetil útočník Jan Marek po přihrávce Jaroslava Kudrny vítězství hokejistů Magnitogorsku 3:0 na ledě Chabarovsku. Nejproduktivnější hráč Kontinentální ligy se prosadil v 47. minutě v početní výhodě a po 16 zápasech má na kontě 23 kanadských bodů.

Útočník Magnitogorsku Jan Marek

O dva body méně má Jaromír Jágr, který se podílel přihrávkou na první brance v utkání Omsku na ledě CSKA Moskva, kde hosté nakonec prohráli 2:4. Sibiřský klub tak nenavázal na čtvrteční vítězství na hřišti Spartaku. Omsk ve druhé třetině vyrovnal na 2:2, ale v závěrečné části rozhodli o výhře CSKA Oleg Saprykin a Pjotr Sčastlivyj.

Uspěl i další metropolitní celek Dynamo, které zdolalo 2:0 Jaroslavl. Druhý gól připravili pro Mattiase Weinhandla Karel Rachůnek s Petrem Čajánkem. Trenér Dynama Vladimír Vůjtek se mohl radovat z vítězství nad svým bývalým týmem, s kterým získal v letech 2002 a 2003 ruský titul.

Obránce Jan Platil pomohl svou brankou Čeljabinsku k prodloužení v Novokuzněcku, v němž jeho tým prohrál 2:3.

Chabarovsk - Magnitogorsk 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 27. Platonov, 40. Aťjušov, 47. Marek (Kudrna).
Novokuzněck - Čeljabinsk 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 35. Gusev, 41. Kapuš (Hořava), 61. Ostrouško - 49. Platil, 52. Galkin.
Nižnij Novgorod - Kazaň 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 6. a 13. Hentunen, 60. Kuzmin.
MVD Balašicha - Nižněkamsk 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 16. Cvetkov, 28. Kalačik, 40. Zajnulin, 60. Šibajev - 36. Lapenkov.
Atlant Mytišči - Togliatti 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 11. a 55. Bojkov, 8. Mozjakin.
CSKA Moskva - Omsk 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Branky:  12. a 45. Saprykin, 18. Hannula, 60. Ščastlivyj - 3. Bondarev (Jágr), 28. Svitov.
Dynamo Moskva - Jaroslavl 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 12. Jačmeněv, 60. Weinhandl (Rachůnek, Čajánek)
Dynamo Riga - Čerepovec 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 23. Westcott - 16. a 51. Trubačev (na druhou J. Straka)
Dynamo Minsk - Petrohrad 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Ekman, 35. Sušinskij, 43. Krjukov.