Třinec - Znojmo 5:3Třinec udolal Znojmo brankami z přesilovky

51. Bičánek 3 : 3
56. Polanský 4 : 3
58. Vosátko 5 : 3

TŘINEC

Čtyři využité přesilovky zajistily domácím vítězství v zápase, v němž došlo k dvěma velkým zvratům. Ve 14. minutě vedli 2:0, ale soupeř si vynutil velkou převahu s mnoha šancemi, které likvidoval výborný Čechmánek, anebo je znojemští hráči zahodili. Peterek pak přidal třetí branku, ale pro hosty to důvod složit zbraně nebyl. Pokračovali v náporu a hodně se zlepšili v zakončení. Obrat dokončili v 51. minutě, kdy skóre srovnali.

„V této fázi zápasu jsem moc nevěřil, že dáme gól, spíše jsem se obával, abychom nedostali čtvrtý a hru alespoň dotlačili do prodloužení,“ přiznal domácí kapitán Jan Peterek.

V posledních pěti minutách však Orli doplatili na nečistou hru a vylučování. Třinec využil dvě 41 sekund dlouhé výhody početní převahy pěti proti třem a odsoudil soupeře dále trčet na nejspodnější příčce tabulky.

Oceláři Třinec - Znojemští Orli 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. D. Květoň (Peterek, Martynek), 14. D. Květoň (Peterek, Vosátko), 28. Peterek (Rangl), 56. Polanský (Peterek, Malec), 58. Vosátko (Peterek, Malec) - 29. Selingr (Rýgl), 33. Mojžíš, 51. Bičánek (Dopita). Rozhodčí: Hradil - Kalivoda, Pavlovič. Vyloučení: 4:8, navíc Bičánek 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 2547.
Třinec: Čechmánek - Andersons, Výtisk, Rangl, Malec, Vosátko, Nikolov - Kanko, D. Moravec, Polák - D. Květoň, Peterek, Martynek - Melichárek, Polanský, Kováčik - Hašek, Hampl, Pavelek. Trenéři: Stavjaňa a Juřík.
Znojmo: Trvaj - Štach, Bičánek, Rýgl, Mojžíš, J. Mrázek, Chvátal, Švrček - Erat, Dopita, Selingr - M. Růžička, R. Procházka, Demel - J. Svoboda, Haman, Plášek - Kucharczyk, Meidl, Čachotský. Trenéři: Rulík a Baďouček.