Futsalisté Íránu přišli o historický postup v samotném závěru

RIO DE JANEIRO

Futsalisté Íránu byli velmi blízko historickému postupu do semifinále mistrovství světa. V rozhodujícím utkání čtvrtfinálové skupiny potřebovali porazit Itálii, ale nakonec pouze remizovali 5:5. Pátý gól inkasovali při zoufalém náporu Italů 51 sekund před závěrečným hvizdem.

Asijský tým, jenž mezi nejlepší osmičku postoupil na úkor české reprezentace, se poprvé do vedení dostal ve 29. minutě zásluhou Hassanzadeha, o dvě minuty později ale vyrovnal na 4:4 Fabiano. Hektický závěr odstartoval gól Danešvara ve 36. minutě, na který ještě stihl odpovědět úterní italský hrdina Bertoni.

Italy do semifinále doprovodí dosud stoprocentní Brazilci, kteří díky hattricku Falcaa porazili Ukrajinu 5:3.

Ve skupině F měli již před dnešními zápasy zajištěn postup do semifinále obhájci zlata Španělé, kteří si tentokrát o kolo dříve zopakují duel proti vicemistrům z Itálie. Posledními semifinalisty se stali Rusové. Těm k postupu stačil nerozhodný výsledek 2:2 s Argentinou.