Freiburg - Leverkusen 0:1Havertz pomohl Leverkusenu pátým gólem po restartu k výhře

Freiburg

Fotbalisté Leverkusenu porazili v předehrávce 29. kola německé ligy Freiburg 1:0 a před víkendovým programem se posunuli na třetí místo tabulky. Ve třetím duelu po restartu sezony se mezi střelce zapsal Kai Havertz, který se po nucené koronavirové pauze trefil celkově už popáté.

Dominique Heintz (23) z Freiburgu a Kai Havertz z Leverkusenu.

Po bezbrankovém poločase rozhodl dvacetiletý záložník v 54. minutě, kdy po průniku Leona Baileyho do pokutového území protlačil míč přes obránce i gólmana do branky. V sezoně se trefil už po jedenácté a jako první hráč pod 21 let pokořil v bundeslize hranici 35 branek.

Leverkusen vítězstvím odčinil prohru 1:4 z předchozího duelu s Wolfsburgem a posílil naděje na postup do Ligy mistrů. Freiburg naopak po obnovení sezony ještě nevyhrál a v tabulce je osmý.