Lídr francouzské ligy Lyon uspěl v Grenoblu

Fotbalisté vedoucího Lyonu porazili ve 21. kole francouzské ligy Grenoble na jeho hřišti 2:0. Úřadujícího mistra poslal do vedení ve 14. minutě brazilský záložník Ederson, pojistku přidal čtvrt hodiny před koncem argentinský útočník Delgado.

Lyon má v čele hubený jednobodový náskok před druhým Bordeaux, které porazilo Nantes na jeho půdě 2:1. Francouzského vicemistra, který v lize vyhrál už popáté za sebou, poslal do vedení v 11. minutě talentovaný záložník Gourcuff, druhou branku přidal v 70. minutě marocký útočník Šammach. Domácí vstřelili branku až dvě minuty před koncem, a to už bylo na rozjeté Girondins pozdě.

Fotbalisté Marseille doma porazili poslední La Havre 2:0 a v neúplné tabulce se posunuli na třetí pozici. Toulouse, které v tomto týdnu uvolnilo útočníka Pavla Fořta na hostování do pražské Slavie, zvítězilo 3:0 nad Nancy. Jeden gól dal kanonýr Gignac, který se s 13 zásahy osamostatnil v čele tabulky střelců.

Francouzská fotbalová liga - 21. kolo:
Grenoble - Lyon 0:2 (15. Ederson, 77. Delgado), Lorient - Valenciennes 1:1 (43. Ciani - 27. Darcheville), Marseille - Le Havre 2:0 (25. Valbuena, 60. Zubar), Nice - Auxerre 2:0 (50. Remy, 90. Bamogo), St. Etienne - Le Mans 1:1 (55. Gomis - 87. Helstad), Toulouse - Nancy 3:0 (45. vlastní Luiz, 81. Gignac, 88. Cesar), Nantes - Bordeaux 1:2 (88. Djordjevič - 11. Gourcuff, 70. Šammach).