Freiburg - Mönchengladbach 1:0Prokletí trvá, Borussia ve Freiburgu nevyhrála už 18 let!

Fotbalisté Freiburgu porazili v předehrávce 30. bundesligového kola 1:0 Mönchengladbach a v pátém utkání po restartu soutěže po koronavirové pauze poprvé vyhráli. Borussia nevyužila šanci posunout se v tabulce před třetí Lipsko a ztratila důležité body v boji o postup do Ligy mistrů.

Fotbalisté Freiburgu se radují z branky

Zápas rozhodl v 58. minutě krátce po svém příchodu na trávník hlavičkou po trestném kopu Nils Petersen. Snahu Mönchengladbachu o vyrovnání zbrzdil francouzský útočník Alassane Pléa, jenž dostal deset minut nato druhou žlutou kartu. Za následné protesty viděl červenou i sportovní ředitel Borussie Max Eberl.

Mönchengladbach nevyhrál ve Freiburgu už 18 let a v tabulce zůstal čtvrtý pouze o skóre před Leverkusenem a dva body za Lipskem. Pátý Bayer přivítá v sobotu lídra soutěže Bayern Mnichov.

Freiburg je po prvním vítězství od března osmý.